اعطای مجدد وام مسکن به ایثارگران

1
6
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مدیر کل مسکن پیرامون اعطای این وام به ایثارگران از کاهش میزان مبلغ بازپرداخت آن طی یک دوره بلند مدت، خبر داد.
وام مسکن ایثارگران

به گزارش دلتامگ به نقل از ایرنا، مدیر کل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید از اعطای مجدد وام مسکن ایثارگران و شرایط جدید دریافت تسهیلات آن، خبر داد. برای اخذ گزارشات بیشتر در خصوص وام ایثارگران 1401، تا پایان این خبر همراه ما باشید.

جزئیات پرداخت وام مسکن ایثارگران در بودجه ۱۴۰۱

خدا کرم کولیوند، مدیر کل مسکن پیرامون اعطای وام مسکن ایثارگران، از شرایط پرداخت و سقف وام مسکن ایثارگران تا پایان فصل بهار خبر داد. مدیر کل مسکن و بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان پیشنهادات خود به دولت مبنی بر اینکه این پیشنهاد در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب برسد بر احتمال صد‌در‌صدی تایید این مصوبه از سوی شورای پول و اعتبار بانک مرکزی تاکید کرد. همچنین میزان سهمیه این وام از سوی بانک مرکزی نیز تعیین می‌گردد.

 

»»» خرید آپارتمان در پردیس

کولیوند تاکید کرد که مدت زمان پرداخت وام مسکن برای ایثارگران به زودی به اتمام نمی‌رسد، و پرداخت آن از تیر و مرداد سال 1401 شروع می‌شود و تا خرداد سال 1402 ادامه پیدا می‌کند.

وام مسکن ایثارگران

وام مسکن ایثارگران به چه کسانی تعلق می گیرد؟

مدیر کل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران، شرایط پرداخت وام مجدد ایثارگران را تشریح کرد و گفت: در قوانین و مصوبه هیئت دولت، این موضوع لحاظ شده و به صورت دائمی است و جانبازان می‌توانند از این وام مجدد و بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند. البته افرادی که تا سال 90 که سقف وامشان حدود 40 میلیون تومان بوده استفاده کرده‌اند، تنها در قالب ساخت می‌توانند مجدداً وام دریافت کنند؛ اما شرایط وام مجدد خرید مسکن در قانون بودجه سنواتی مشخص می‌شود. در سال 1401 صرفاً ایثارگرانی که تا قبل از این تاریخ، مبلغ 25 میلیون تومان وام دریافت کرده‌اند مشروط بر اینکه تا پایان سال 99 تسویه حساب کرده باشند، در اولویت قرار دارند.

کولیوند در مورد واگذاری زمین به ایثارگران در استان‌های مختلف گفت: “در قانون مشمولان واگذاری زمین، اولویت دریافت وام برای فرزندان جانبازان، جانبازان 25 درصد به بالا و همسران و آزادگان است. بر اساس این قانون و تفاهم‌نامه‌های استانی که با استانداران منعقد شده است، در سراسر کشور واگذاری زمین باید انجام شود. البته شاید در استانی زمین به اندازه کافی نباشد و موجب کندی روند ساخت و ساز شود، زیرا در مراکز استان‌ها و به خصوص تهران با مشکل جدی کمبود زمین مواجه هستیم. اما به صورت کلی این قانون در حال اجرا است.”

مطلب پیشنهادی:  سرمایه‌داران در دوران کرونا نوسانات بازار مسکن را رقم ‌زنند

وام مسکن ایثارگران

وام ایثارگران شامل چه معافیت‌هایی می‌شود؟

پیش‌بینی می‌شود تنها 5 درصد از وام جهش تولید مسکن در اختیار ایثارگران قرار گرفته باشد. با وجود اینکه معافیت‌های قانونی مختص به ایثارگران در طرح جهش مسکن ملی درج می‌شوند. همچنین ایثارگران از معافیت‌های دیگری نیز مانند معافیت از پرداخت انشعابات آب، برق و گاز برخوردار‌ می‌شوند.

لازم است بدانید تمام موارد ذکر شده فوق، در قیمت نهایی ملک  منظور می‌گردد. همچنین میزان مبلغ پرداختی با در نظر گرفتن این معافیت‌های قانونی از مبلغ نهایی کسر می‌شود. بنابراین شرایط پرداخت برای ایثارگران تعدیل می‌شود و از میزان پرداختی آنها نسبت به سایرین کاسته می‌شود.

این مقام مسئول در پایان از اصلاح سامانه نرم افزاری در خصوص ثبت نام متقاضیان این وام و همچنین پیگیری هر چه سریع‌تر آن، اطلاع داد.

 

»»» خرید آپارتمان در پاسداران

کدام بانکها به ایثارگران وام میدهد؟

در صورتی که ایثارگران شرایط لازم برای دریافت وام را داشته باشند، بانک‌های سپه، دی و رسالت آماده ارائه خدمت به این عزیزان است. سقف وام مسکن ایثارگران در مراکز استا‌ن‌ها و شهرهایی که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد، سقف وام  400 میلیون تومان و در روستاها 300 میلیون تومان اعلام شده است. اقساط وام جانبازی 300 میلیونی، با بازپرداخت 120 ماهه و حدود یک میلیون و هشتصد تومان می‌باشد.

مطالعه بیشتر: پرداخت وام 200 میلیون تومانی مسکن

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

یک نظر

  1. […] آشنایی با اخبار و گزارشات به روز در حوزه مسکن، مطلب «اعطای مجدد وام مسکن به ایثارگران » را در دلتا مگ […]

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید

محمد تقوی، مخترع اولین دزدگیر تلفنی

این اختراع در روزهایی که فقط تعداد محدودی از خانه‌ها صاحب تلفن ثابت بودند، اختراعی چشمگیر …