135 هزار خانوار از طرح مسکن ملی زمین­ دریافت کردند

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طرح مسکن ملی یکی از طرح های دولت است تا از این طریق بتوان مشکلات موجود برای مسکن افراد را برطرف کرد. در همین راستا تا کنون 135 هزار خانوار زمین گروهی دریافت کرده اند.
طرح مسکن ملی

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: ۶۰۰ هزار واحد مسکن ملی در قالب پروژه‌های واگذاری گروهی زمین، مشارکتی، متوسط و برزگ مقیاس، نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و تفاهم با دستگاه‌ها در مرحله ساخت قرار دارد. در این میان و برای اجرای طرح مسکن ملی تا کنون 135 هزار خانوار زمین­ های گروهی دریافت کردند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» پروانه اصلانی مددیرکل دفتر اقتصاد مسکن، یکی از جدیدترین اقدامات این نهاد سیاستگذاری برای اجرای این طرح و مسکن مهر در معاونت مسکن و ساختمان و دفتر اقتصاد مسکن دانست و عنوان کرد: تاکنون ۶۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در قالب پروژه‌های واگذاری گروهی زمین، پروژه‌های مشارکتی، پروژه‌های متوسط و بزرگ‌ مقیاس، نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و تفاهم‌نامه با سایر وزارتخانه‌ها، وارد فاز عملیاتی و اجرایی شده است. همچنین در این طرح تا کنون حدودا به ۱۳۵ هزار خانوار زمین­هایی به صورت گروهی واگذار شده است.

پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی به ۴۰ هزار واحد

وی گفت: ساخت حدود ۳۴۰ هزار واحد مسکونی نیز در قالب پروژه‌های متوسط و بزرگ ‌مقیاس برای اجرای طرح مسکن ملی آغاز شده است. که علاوه بر آن برای حدود ۴۰ هزار واحد نیز در بافت‌های فرسوده تسهیلات نوسازی و بهسازی در قالب طرح اقدام ملی مسکن پرداخت شده است.

اصلانی تصریح کرد: تاکنون عملیات اجرائی حدود ۲۵ هزار واحد مسکونی نیز در قالب مشارکت با بخش خصوصی شروع شده است. علاوه بر آن برای حدود ۶۰ هزار واحد نیز برای تامین مسکن متقاضیان تحت پوشش دستگاه‌های مختلف اجرائی، زمین تأمین و عملیات اجرایی آن‌ها در حال انجام است.

مطلب پیشنهادی:  آیا خرید متری خانه ریسک دارد؟

وی در مجموع عملکرد طرح اقدام ملی مسکن را ۶۰۰ هزار واحد عنوان کرد و گفت: برای ۶۰۰ هزار واحد مسکونی که عملیات اجرائی آن‌ها آغاز شده، زمین نیز تامین شده است.

بیش از 5 میلیارد واریزی از سوی متقاضیان

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن در خصوص واریز وجه طرح اقدام ملی مسکن برای پروژه‌های غیر از واگذاری گروهی و مشارکتی که نیاز به آورده ندارند، افزود: در پروژه‌های متوسط و بزرگ‌مقیاس طرح اقدام ملی مسکن که با آورده متقاضیان و تسهیلات آن‌ها اجرایی می‌شوند. حدود ۱۵۰ هزار نفر واریز وجه کرده‌اند که مجموع مبالغ واریزی توسط این متقاضیان، معادل ۵۶۶۱ میلیارد تومان است.

اصلانی با تاکید بر استقبال مناسب مردم از اجرای طرح اقدام ملی مسکن، شناخت ابعاد طرح و موفقیت در اجرا را از دلایل استقبال مردم از این طرح ملی دانست و گفت: همچنان روزانه تقاضاهایی برای ثبت‌نام در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی ارائه می‌شود که این امر نشان از استقبال مردم از اجرای آن است.

پیشنهاد مطالعات بیشتر : قیمت ساخت طرح مسکن ملی چقدر تمام می شود؟

تعداد کلمات مطلب: 433

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

پیش بینی قیمت مسکن در سال 1403

با توجه به آمار رسمی ارائه شده توسط  بانک مرکزی  و به نقل از محمد جندقی کارشناس حوزه قیمت …