راه‌اندازی کمپینی تحت عنوان «نه به اجاره‌های نامتعارف»

0
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک از راه‌اندازی کمپینی تحت عنوان "نه به اجاره‌های نامتعارف" توسط مشاوران املاک خبر داد و گفت: این کمپین توسط مشاوران املاک تهران راه‌اندازی شده است. برخی مالکان متاسفانه واحد مسکونی خود را با نرخ‌های  اجاره نامتعارف در بنگاه‌ها فایل می‌کنند و همکاران بنده از گرفتن این فایل‌ها معذور هستند.
اجاره های نامتعارف

به گزارش دلتا مگ به نقل از تسنیم، عبدالله اوتادی عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک انگشت اتهام اجاره های نامتعارف و گرانی مسکن را به سمت بانک‌ها دراز می‌کند و می‌گوید: تا وقتی دست بانک‌ها که بزرگ‌ترین دلالان و سودگران بازار مسکن هستند از این بخش خارج نشود، دولت نمی‌تواند کاری برای بازار مسکن انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانیکه نتوانیم عرضه و تقاضا را متناسب کنیم، نمی‌توانیم برای مستأجران کاری از پیش‌ ببریم، گفت: در زمان حاضر یک سازنده برای دریافت جواز ساخت یک تا یکسال و نیم دوندگی می‌کند. برای سازندگان این رویه صرف نمی‌کند چرا که با نوسان قیمت مصالح ساختمانی روبرو هستند.

اوتادی با اظهار به اینکه با مقررات دشوار شهرداری هم ساخت و ساز مسکن در کشور سخت شده است، بیان کرد: در گذشته شهرداری تا 5 طبقه را مجوز ساخت می‌داد اما اکنون به سه طبقه کاهش یافته است. این مسئله باعث شده تا عرضه و تقاضا با هم نخواند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به این‌که حدود یکسال از روی کارآمدن دولت جدید می‌گذرد اما هنوز یک میلیون مسکن ساخته نشده است،‌ اضافه کرد: امیدواریم این اتفاق بیفتد و یک میلیون مسکن وارد بازار شود، اما متاسفانه بانک‌ها با پول مردم در کار خرید ملک هستند. بانک‌ها هر زمان که بخواهند از طریق بانک مرکزی قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.

اجاره های نامتعارف

اوتادی یادآور شد: در گذشته با این‌که قیمت مسکن در بازار بین 8 تا 10 درصد افزایش می‌یافت، اما بانک مرکزی اعلام می‌کرد که قیمت مسکن 40 درصد افزایش یافته است!

مطلب پیشنهادی:  قیمت روز آپارتمان های 100 تا 150 متری در تهران

وی اظهار کرد: این کار باعث افزایش قیمت در بازار مسکن می‌شد و خرید مسکن برای جوانان به یک آرزو تبدیل شده است. الان وزیر می‌گوید 700 میلیون تومان وام خرید می‌دهند، سئوال این است که وام مذکور با چه شرایطی قرار است پرداخت شود؛میزان سود و اقساط آن چقدر خواهد بود. با اطمینان می‌گویم که حداقل باید 1.5 میلیارد تومان بازپرداخت شود. آیا یک جوان با حقوق و دستمزد و تورم موجود می‌تواند هم مخارج زندگی خود را تامین کند و هم اقساط وام را؟

وی بیان کرد: اگر شخصی بخواهد همین الان برای خرید مسکن از کارکرد خودش اقدام کند به‌هیچ عنوان نمی‌تواند. امروز دوره انتظار خرید مسکن به 100 سال افزایش یافته است. امیدواریم اتفاق خوبی در بخش مسکن روی دهد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به ثبت‌نام نهضت ملی مسکن، گفت: باید دوره ثبت‌نام در این طرح محدودیت نداشته باشد. در غیر این صورت کسانیکه ثبت‌نام کرده‌اند امتیاز خود را می‌فروشند، اینها عموما دلال هستند.

مطالعه بیشتر: مطلب «لویزان محله‌ای خوش آب‌وهوا برای سکونت» را در دلتا مگ بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 430

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…