سکونت بیش از 2 میلیون نفر در بافت‌ فرسوده

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
استاندار تهران گفت: در استان تهران، شش هزار و ۱۱۱ هکتار بافت فرسوده با جمعیتی بالغ‌بر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر داریم.
تسهیلات

به گزارش «مجله ملکی دلتا» انوشیروان محسنی بندپی گفت: در استان تهران شش هزار و ۱۱۱ هکتار بافت فرسوده با جمعیتی بالغ‌بر 2  میلیون و ۲۰۰ هزار نفر داریم و ۸ هزار و ۴۰۰ هکتار سکونتگاه‌های غیررسمی با جمعیت سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر داریم.

وی ادامه داد: تقریباً ۳۶ درصد جمعیت استان در این بافت‌ها هستند. بافت فرسوده از چند منظر، مسائل اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی دارند و همچنین سلامت این پنج و نیم میلیون نفری که در این محل‌ها سکونت دارند، مسائل امنیتی و برخورداری آن‌ها از امکانات زیر ساختی حائز اهمیت است.

بافت فرسوده

بازآفرینی شهری نیازمند کمک همه دستگاه است

استاندار تهران گفت: دولت هم به این دلایل تاکید دارد که نسبت به بازآفرینی بافت‌های فرسوده همه دستگاه‌ها کمک حال باشند و به کسانی که می‌خواهند در بازآفرینی کمک کنند تسهیلاتی دهد و صدور پروانه‌ها رایگان است.

وی ابراز کرد: وام‌های خوبی در اختیار این افراد قرار می‌گیرد که به عبارتی برای هر واحد مسکونی ۳۰۰ میلیون تسهیلات داده می‌شود که ۱۲۰ میلیون تومان با بهره ۹ درصد است و ۱۸۰ میلیون تومان هم با بهره ۱۸ درصد است.

مطلب پیشنهادی:  سامانه ملی املاک و اسکان چه ضعف‌هایی دارد؟

وی تصریح کرد: این اقدامات در این راستا است که بتوانیم نسبت به سرعت بخشیدن بازآفرینی شهری که اصلی‌ترین مباحث در حوزه شهری است، اقدام کنیم. کار خوبی در استان شروع شده و شهرداران مکلف شده‌اند که نقشه جامع و احیای بافت‌های فرسوده را با انتخاب مشاور در دستور کار داشته باشند تا بتوانیم در یک برنامه ۵ ساله نسبت به سرعت بخشیدن این بازآفرینی اقدام کنیم.

 

 

تعداد کلمات مطلب: 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

پیش بینی قیمت مسکن در سال 1403

با توجه به آمار رسمی ارائه شده توسط  بانک مرکزی  و به نقل از محمد جندقی کارشناس حوزه قیمت …