قیمت خانه در چهار منطقه از شهر تهران ارزان شد

0
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رشد توان تقاضای واقعی اولین نشانه‌های خود را به شکل افزایش معاملات و رشد قیمت در مناطق جنوبی پایتخت نشان می‌دهد که از هشت ماه گذشته تا کنون تغییر معناداری در این مناطق ایجاد نشده است.
قیمت خانه در چهار منطقه

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، قیمت خانه در چهار منطقه از شهر تهران که پایین‌ترین متوسط قیمت را به خود اختصاص می‌دهند با افت ۴ تا ۶ درصدی قیمت مواجه شد.

آبان ماه امسال مناطق ۱۶ تا ۱۹ با افت قیمت به میزان چهار تا شش درصد در مقایسه با مهرماه مواجه شدند و متوسط قیمت در منطقه ۲۰ نسبت به اولین ماه پاییز ۴.۴ درصد بالا رفت.

بازار مسکن در جنوب شهر تهران در رکود و ثبات قیمتی به سر می‌برد. تحولات بازار ملک در مناطق جنوبی تهران و محله‌های هدف اقشار متوسط و پایین، به نوعی نمایانگر تغییرات وضعیت در بخش مصرفی بازار است. در واقع رشد توان تقاضای واقعی اولین نشانه‌های خود را به شکل افزایش معاملات و رشد قیمت در مناطق جنوبی پایتخت نشان می‌دهد که از هشت ماه گذشته تا کنون تغییر معناداری در این مناطق ایجاد نشده است.

قیمت خانه در مناطق ارزان تهران

قیمت خانه در مناطق ارزان تهران

پنج منطقه شهر تهران شامل مناطق ۱۶ تا ۲۰ از نظر قیمتی تقریبا در یک سطح قرار دارند و معمولا منطقه ۱۸ رتبه پایین‌ترین متوسط قیمت را در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص می‌دهد.

نرخها در منطقه ۱۶ بالغ بر ۶.۱ درصد کاهش یافته و از متوسط ۱۷.۷ میلیون تومان در هر متر مربع به ۱۶.۶ میلیون تومان رسیده است. در منطقه ۱۷ میانگین قیمت از متری ۱۶.۸ میلیون تومان به ۱۶.۲ میلیون تومان رسیده که کاهش ۳.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:  طرح خرید متری مسکن جدی شد

متوسط نرخ هر متر خانه در منطقه ۱۸ بالغ بر ۴ درصد کاهش پیدا کرد و در منطقه ۱۹ نیز میانگین قیمت در مهرماه ۱۸.۲ میلیون تومان بود که در  آبان ماه به ۱۷.۳ میلیون تومان رسید و افت ۵ درصد را نشان داد.

در منطقه ۲۰ اما شاهد افزایش ۴.۴ درصد قیمت بودیم که متوسط نرخ هر متر خانه از ۱۵.۸ میلیون تومان در مهرماه به ۱۶.۵ میلیون تومان در آبان ماه رسید.

آبان ماه امسال منطقه یک با افزایش ۳۲ درصد نسبت به آبان سال گذشته بالاترین میزان رشد سالیانه قیمت در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران را به خود اختصاص داد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «حباب قیمت در آپارتمان های لوکس» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 355

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…