نشانه های سیر نزولی قیمت مسکن

0
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
رشد قیمت مسکن در 12 ماه منتهی به آبان ماه امسال، نشان دهنده سیر نزولی کاهش تورم در بخش مسکن است.
نشانه های سیر نزولی قیمت مسکن

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، آماری که از سوی بانک مرکزی منتشر شده نشان از سیر نزولی قیمت مسکن دارد. بر اساس این آمار، در آبان ماه سال 1400، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود 7.3 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 33.5 و 63.5 درصد افزایش نشان می‌دهد.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 320.1 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل 1.2 درصد افزایش نشان می‌دهد.

نشانه های سیر نزولی قیمت مسکن

همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 17.7 درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه آبان ماه سال 1399 (معادل 118.2 درصد) به مراتب کمتر بوده و مبین کند شدن آهنگ رشد قیمت مسکن در سال جاری است.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در آبان ماه سال جاری در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 32 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین در ماه مورد بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 51.6 و 54.9 درصد رشد نشان می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:  بازار خرید و فروش مسکن بی‌رمق شد

مطالعه بیشتر: مطلب «متوسط زمان انتظار برای خانه دار شدن ۴۰ سال شد!» را ردر مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 237

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…