شرایط اخذ وام مسکن دانشجویی

0
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
مبلغ هر وام برای دانشجویان شهرهای مختلف متفاوت است.
وام مسکن دانشجویی

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، جزئیات دریافت وام مسکن دانشجویی در سال ۱۴۰۰ اعلام شد. دانشجویان متاهل می‌توانند برای رهن خانه و یا پرداخت هزینه اجاره خانه نسبت به دریافت وام ودیعه مسکن به سایت صندوق رفاه دانشجویان مراجعه کنند.

این وام تنها یک بار در طول دوران تحصیل به دانشجویان تعلق خواهد گرفت و نحوه بازپرداخت آن پس از فارغ التحصیلی براساس دستورالعمل بانک عامل انجام می‌شود.

وام ودیعه مسکن متاهلی در سال ۱۴۰۰، با افزایش ۳۰ درصدی در تهران به ۳۲ میلیون و پانصد، در کلان شهرها به ۲۶ میلیون و در سایر شهرها به ۱۹ میلیون و پانصد هزار تومان افزایش داشته است. در صورتی که زوجین هر دو دانشجو باشند، تنها یکی از آنان می‌توانند از تسهیلات وام مسکن بهره‌مند شوند.

ثبت نام وام مسکن دانشجویی ۱۴۰۰ از ۵ مهر ماه آغاز شد و تا اول دی ماه به پایان می‌رسد. دانشجویان متقاضی وام مسکن دانشجویی باید حتما متاهل بوده و در خوابگاه دانشجویی سکونت نداشته باشند.

​متقاضیان باید سند تعهد و اجاره‌نامه دارای کد رهگیری داشته باشند که لازم است اجاره نامه به نام دانشجو یا همسرش بوده و مکان مورد اجاره در شهر محل تحصیل یا سکونت دانشجو باشد.

مطلب پیشنهادی:  ورود بازار مسکن به فاز سردرگمی

زنان دارای فرزند که به تحصیل در مراکز آموزش عالی مشغول بوده و به دلایلی همچون فوت، طلاق و از کارافتادگی همسر، سرپرستی فرزندان خود را بر عهده دارند می‌توانند از وام مسکن دانشجویی بهره‌مند شوند.

میزان وام پرداختی تحت هیچ شرایطی از سقف تعیین شده بیشتر نخواهد بود و در صورتی که مبلغ مورد تقاضا در اجاره‌نامه از مبلغ وام کمتر باشد، وام مسکن براساس با مبلغ اجاره‌نامه به دانشجویان پرداخت خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «آیا مسکن دولتی قرعه کشی می شود» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 284

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…