موخوره را با این ۳ روغن از بین ببرید

0
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رفع موخوره سر با استفاده از روغن‌های گیاهی و بدون نیاز به مصرف داروهای شیمیایی نیز ممکن است.
موخوره

روش‌های ساده و باورنکردنی زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای درمان قطعی موخوره کمک بگیرید. ضعیف و شکننده شدن کوتیکول مو اصلی‌ترین علت ایجاد موخوره است. مشکلی که درمان آن کاملا ضروری است. چرا که درغیراین‌صورت ریشه مو با گذشت زمان دچار مشکل و آسیب می‌شود. در این مطلب از دلتامگ به موضوع از بین بردن موخوره با روغن طبیعی می‌پردازیم.

از بین بردن موخوره با روغن طبیعی

روغن زیتون

اولین و شاید بهترین پیشنهاد برای درمان موخوره شدید یا غیر شدید، استفاده از روغن زیتون به عنوان ترکیبی فوق‌العاده مغذی است. برای درک میزان تاثیر‌گذاری روغن زیتون در درمان موخوره، بهتر است تا مقدار مشخصی از این روغن را در مایکروویو یا روی حرارت مستقیم گرم کنید. سپس آن را روی موهایی که آسیب دیده‌اند به آرامی ریخته و ماساژ دهید.

اجازه دهید روغن بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت روی قسمت آسیب دیده مو بماند و سپس با آن را به خوبی شست‌وشو دهید. درصورتی‌که این روش را حداقل دو بار در طول هفته تکرار کنید، می‌توانید از نتایج رضایت‌بخش آن بهره‌مند شوید. البته فراموش نکنید که برای تاثیرگذاری بیشتر می‌توانید به این ترکیب کمی عسل نیز اضافه کنید، دراین‌صورت مقدار عسل اضافه شده به ترکیب باید یک دوم مقدار روغن زیتون باشد.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که در صورت اضافه کردن عسل به ترکیب روغن زیتون، باید پس از گذشت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه بعد از قرار گرفتن ماسک روی موها، آن را به آرامی شست‌وشو دهید. البته می‌توانید از این روش حداقل ۲ تا ۳ بار در طول هفته برای درمان قطعی موخوره استفاده کنید.

از بین بردن موخوره

روغن چوب صندل

روغن چوب صندل در حقیقت بهترین روغن برای رفع موخوره سر محسوب می‌شود. روغنی واقعا موثر و مفید که در عین تاثیرگذاری بالا بسیار در دسترس و ارزان قیمت است. برای استفاده از روغن چوب صندل و افزایش میزان تاثیرگذاری آن در درمان موخوره می‌توانید از ترکیب روغن زیتون نیز استفاده کنید. در هر صورت بهتر است روغن را به‌صورت مستقیم روی موهای‌تان نریزید. چند قطره از آن را روی دست بریزید و سپس به آرامی موهای‌تان را ماساژ دهید.

مطلب پیشنهادی:  با ۵ مرگ عجیب و خنده‌دار آشنا شوید

روغن طبیعی

روغن بادام شیرین

اگر به رفع و درمان موخوره بدون کوتاهی مو فکر می‌کنید، بهتر است تا حداقل برای یک بار تاثیر شگفت‌انگیز روغن بادام شیرین در درمان موخوره سر را امتحان کنید. برای افزایش قدرت ترکیب روغن بادام در رفع سریع موخوره می‌توانید از دو ترکیب دیگر یعنی تخم‌مرغ و همین‌طور وانیل استفاده کنید. درصورتی‌که وانیل را انتخاب می‌کنید، چند قطره از آن را با روغن بادامی که روی حرارت قرار داده شده، ترکیب کنید.

این ترکیب را حداکثر برای مدت ۳۰ دقیقه روی موهای‌تان و قسمتی که آسیب دیده قرار دهید و سپس با استفاده از آب ولرم (ترجیحا سرد) آن را به خوبی بشویید. اما درصورتی‌که از تخم‌مرغ استفاده می‌کنید، با ترکیب کردن یک تخم‌مرغ و حداکثر ۴/۱ فنجان از روغن زیتون، ماسک به دست آمده را نهایتا برای ۴۵ دقیقه روی مو بمالید و سپس آن را به خوبی بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

ماکارونی با پنیر پیتزا بدون فر

ماکارونی با پنیر پیتزا یکی از روش‌های بسیار ساده و خوشمزه برای یک غذای خوشمزه و جدید است ک…