ثبت‌نام جدید مسکن ملی از هفته آینده

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بنا بر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، دور جدید ثبت نام برای واحدهای طرح مسکن ملی از هفته آینده آغاز می‌شود.
طرح مسکن ملی

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، ثبت‌نام مجدد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از روز ۱۷ خردادماه آغاز می‌شود، اما تاکنون جزئیاتی درخصوص تعداد واحدهای ثبت‌نامی اعلام نشده است.

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این خبر گفت: با مصوبه دولت، تسهیلات طرح مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته و تولید مستمر مسکن در دستور کار است.

وزارت راه و شهرسازی پیش از این بارها اعلام کرده که متقاضیان بدحساب از پروژه‌های مسکن ملی حذف و لیست رزرو جایگزین آنها خواهد شد.

طرح مسکن ملی

البته گفته می‌شود، نظر وزیر راه و شهرسازی این است که مدیران، پروژه‌های اقدام ملی را با وام بانکی جلو ببرند و اگر واقعا ناچار شدند اقدام به حذف افراد کنند.

گفتنی‌ است، از کل ۵۳۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن که در مرحله اجرا قرار دارد، تا روز ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ تعداد ۲۱۳ هزار و ۱۰۱ متقاضی برای مسکن ملی افتتاح حساب کرده‌اند.

از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۳۳۸ نفر وجوه اولیه را واریز کردند که معادل ۶۷۹۰ میلیارد تومان است. بنابراین حدود ۳۸۰ هزار نفر مبلغی واریز نکرده‌اند که احتمال حذف آنها وجود دارد.

مطلب پیشنهادی:  تسهیلات ۴۵۰ میلیونی مسکن مختص چه شهرهایی است؟

قیمت هر متر مسکن ملی ۳.۷ میلیون تومان

همچنین قیمت به‌روز واحدهای اقدام ملی مسکن به ۳.۷ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است. این موضوع را اواخر اردیبهشت ماه یاسر لک معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد و گفت: با توجه به ضرایب اعمال شده به قیمت پایه واحدهای اقدام ملی مسکن که سه ماهه دوم سال گذشته اعلام شد در حال حاضر قیمت هر متر مسکن ملی به سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. در آینده نیز ممکن است تعدیل‌ها کاهشی یا افزایشی باشد.

تعداد کلمات مطلب: 278

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

پیش بینی قیمت مسکن در سال 1403

با توجه به آمار رسمی ارائه شده توسط  بانک مرکزی  و به نقل از محمد جندقی کارشناس حوزه قیمت …