قیمت‌های پیشنهادی واحدهای نوساز، بالا رفت

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان‌های مسکونی نوساز این روزها توسط فروشنده‌ها بالاتر از قیمت واقعی پیشنهاد می‌شود.
فروش مسکن نوساز

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، در شرایط فعلی بازار مسکن، قیمت‌های اعلامی به سه دسته قرمز، سفید و سبز تقسیم می‌ شوند که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، تعداد فایل‌هایی که قیمت پیشنهادی فروش آنها پایین‌تر از قیمت قطعی در آخرین معاملات انجام‌شده در آن محدوده است یا فایل‌هایی که قیمت‌های تندتری از آخرین قیمت‌های قطعی در معاملات دارند، بیشتر است.

در این سامانه‌ها فایل‌هایی با قیمت پیشنهادی فروش نزدیک به قیمت قطعی ثبت‌شده در آخرین معاملات مسکن یک محله با رنگ سفید نشان داده می‌شوند و رنگ سبز مربوط به فایل‌های قیمت ‌مناسب است.

رنگ قرمز نیز گویای این واقعیت است که مالک، قیمت پیشنهادی فروش ملک خود را بالاتر از آخرین قیمت معاملات اعلام کرده است و به افزایش قیمت تمایل دارد.

آپارتمان‌ های مسکونی نوساز

بررسی آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز بازار مسکن نشان می‌دهد که قیمت سبز در فایل‌های موجود بسیار کم است و عموما قیمت‌ها با رنگ سفید و قرمز مشخص شده‌اند.

سهم اندک آپارتمان‌ های مسکونی نوساز در معاملات مسکن

به نظر می‌رسد، مالکان واحدهای نوساز، به‌خصوص آن دسته از سازندگانی که برخی از واحدهای کلیدنخورده خود را به صورت «تک‌فروشی» به بازار مسکن عرضه کرده‌اند، تمایل دارند این واحدها را به بالاترین قیمت ممکن بفروشند، به همین دلیل با وجود اینکه در ماه‌های اخیر خبری از تلاطم قیمتی در بازار مسکن نبوده، آنها در اعلام قیمت پیشنهادی فروش خود به نحوی عمل کرده‌اند که در صورت امکان بتوانند واحدهای تکمیل‌شده را با قیمتی بالاتر از قیمت آخرین خانه‌های نوساز فروخته‌شده در همان منطقه، به فروش برسانند.

مطلب پیشنهادی:   معرفی مناطق ارزان شرق تهران برای خرید خانه

با توجه به اینکه نوسازها در معاملات ماهانه مسکن در میانه پاییز ۱۴۰۰، رکورد «پایین‌ترین سهم» طی تمام سال‌های اخیر را که آمار معاملات به تفکیک سن بنا وجود دارد ثبت کرده‌اند، مشخص است که بازار به قیمت‌های تند، حتی اگر پای واحد نوساز کلیدنخورده در میان باشد، اقبال چندانی نشان نمی‌دهد.

سهم واحدهای نوساز از کل معاملات ماهانه مسکن نسبت به سال ۹۶ که بازار مسکن در فاز پیش‌رونق قرار داشت، بیش از ۲۰واحد ‌درصد کاهش یافته است و به این ترتیب در یکی، دو ماه اخیر حدود ۳۲ تا ۳۳‌درصد خانه‌های فروخته‌شده در هر ماه، نوساز تا پنج‌ سال ساخت بوده‌اند.

مطالعه بیشتر: مطلب «فقط 10 درصد مردم موفق به اخذ وام مسکن شدند» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 375

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

پیش بینی قیمت مسکن در سال 1403

با توجه به آمار رسمی ارائه شده توسط  بانک مرکزی  و به نقل از محمد جندقی کارشناس حوزه قیمت …