تورم ۵۲ درصدی اجاره خانه در پایتخت

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اجاره‌بها در مسیر رشد تند، باز هم رکورد زد. آمار رسمی از تورم ۵۲ درصدی اجاره در پایتخت طی ماهی که گذشت، حکایت دارد، به طوری که این نرخ رشد نقطه‌ای اجاره‌بهای مسکن در طول سه دهه گذشته سابقه نداشته است.
ساخت مسکن در تهران
به گزارش «مجله ملکی دلتا»، در حال حاضر سرعت رشد اجاره خانه در پایتخت ۳ برابر رشد قیمت مسکن است. بررسی‌ها نشان می‌دهد صعود تورم اجاره با سه محرک در سمت عرضه و یک عامل در سمت تقاضای اجاره رقم خورده است. مهم‌ترین محرک رشد اجاره‌بها «کمبود شدید آپارتمان اجاره‌ای» در شهر تهران است که یک سیاست غلط عامل آن است.

هزینه اجاره‌‌نشینی در پایتخت با ثبت تورم 52 درصدی در آبان‌‌ماه، به قله جدید رسید. سرعت رشد اجاره خانه در پایتخت در حالی به‌شدت افزایش یافته است و رکورد تاریخی بیشترین سطح تورم در این بازار در آبان ماه به ثبت رسید که دست‌‌کم 1+3 بالابر اجاره‌‌بهای آپارتمان‌‌های مسکونی در این رکوردشکنی نقش داشته‌‌اند.

آبان امسال میانگین اجاره‌‌بهای مسکن در شهر تهران در مقایسه با آبان سال گذشته 52 درصد افزایش یافت که این میزان رشد بی‌‌سابقه‌‌ترین تورم اجاره مسکن دست‌‌کم در سه دهه اخیر (به لحاظ تغییرات سالانه نرخ اجاره مسکن) بوده است.

اجاره خانه در پایتخت

تورم اجاره مسکن شهر تهران در حالی مهرماه امسال با عبور از رشد 48 درصدی، رشد بی‌‌سابقه با پایان نخستین ماه از فصل پاییز در 30 سال گذشته را تجربه کرد که آبان ماه امسال با افزایش سرعت رشد اجاره‌‌بها و عبور تورم این بازار از مرز 50 درصد، رکورد تاریخی جدیدی به لحاظ بالاترین میزان رشد اجاره‌‌بهای آپارتمان‌‌های مسکونی در شهر تهران به ثبت رسید.

مطلب پیشنهادی:  رونق بازار مسکن با وام 450 میلیونی

این میزان افزایش اجاره‌‌بها به‌ویژه در مقطع زمانی فعلی که تورم نقطه به نقطه مسکن به کمترین میزان خود طی سه سال اخیر رسیده است، مساله‌ای قابل تامل است.

به‌ویژه آنکه رکورد تاریخی تورم اجاره مسکن در حالی در آبان ماه شکسته و بالاترین سرعت رشد اجاره مسکن در این بازار تجربه شده است که نیمه پاییز در هر سال معمولا آرام‌‌ترین زمان در بازار اجاره به لحاظ تحولات قیمتی و سطح تقاضا برای اجاره مسکن است.

در واقع بالاترین سطح تورم اجاره‌‌بهای مسکن طی سه دهه گذشته در آبان ماه در حالی به ثبت رسیده است که در هر سال معمولا به دلیل اتمام فصل اوج جابه‌‌جایی‌‌ها، بازار اجاره پاییزی آرام‌‌ترین شرایط را در مقایسه با سایر ماه‌ها و فصول سال، تجربه می‌کرد.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت 6 منطقه محبوب در تهران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 360

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…

پیشنهاد سردبیر

عوارض مصرف دگزامتازون

داروی دگزامتازون برای درمان بسیاری از شرایط التهابی مختلف مانند اختلالات آلرژیک و شرایط …

تبلیغات

مطالب پیشنهادی

اصول طراحی و چیدمان خانه جدید

اصول طراحی و چیدمان خانه جدید

در زمان جابجایی و نقل مکان، چیدمان خانه جدید بسیار ذهن را مشغول می کند چون می خواهیم بهترین استفاده را از فضا داشته باشیم و زیباترین چیدمان دکوراسیون را انجام دهیم پس برای آشنایی با اصول طراحی و چیدمان خانه جدید با دلتا مگ همراه باشید.

برای مشاهده آگهی های ملکی یوسف آباد
یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

آگهی های خریدآگهی های اجاره