ورود دلالان به بازار مسکن برای محافظت از سرمایه مقابل تورم

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وضعیت فعلی بازار مسکن نشان می‌دهد که بسیاری از دلالان مسکن در ماه‌های پایانی سال، با هدف مصون ماندن از تورم اقدام به خرید سرمایه‌ای ملک می‌کنند.
تسهیلات

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از ایسنا، بررسی بازار مسکن نشان می‌دهد که حدود 5 تا 10 درصد خرید سرمایه ای ملک در بازار ملک افزایش یافته است، اما همچنان واسطه‌های ملکی از کم‌جانی بازار، عرضه بیش از تقاضا و ثبات قیمت‌ها سخن می‌گویند.

یکی از مشکلاتی که بازار مسکن شهر تهران در ماه‌های پایانی سال با آن مواجه می‌شود افزایش حجم تقاضا از طرف سوداگران است که دستیابی به آپارتمانهای به‌قیمت، مناسب و فول امکانات را برای گروه مصرفی دشوار می‌کند.

اگرچه بازار مسکن به دلیل فاصله گرفتن از توان قشر مصرفی، کشش رشد سنگین قیمت را ندارد، آذرماه امسال تقاضای بالقوه در مناطقی که بیشتر جنبه سرمایه‌ای دارد با افزایش روبه‌رو شد؛ به طوری که جست‌وجو در بازار مسکن منطقه یک حدود ۳۰ درصد، مناطق ۲ و ۳ حدود ۱۰ درصد، منطقه ۴ به میزان ۳۰ درصد و منطقه ۵ بالغ بر ۷۰ درصد افزایش پیدا کرد.

خرید سرمایه ای ملک

منطقه ۱۰ در جنوب تهران نیز که علیرغم مساحت پایین در مقایسه با دیگر مناطق، رتبه بالایی را در معاملات شهر تهران دارد آذرماه امسال با حدود ۶۰ درصد افزایش تقاضای بالقوه خرید مواجه شد. این اطلاعات که از میزان بازدید آگهی‌های ملکی به دست آمده نشان می‌دهد در مناطق ۱۴ و ۱۸ میزان تقاضا به ترتیب ۳۰ و ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

مطلب پیشنهادی:  نگاهی به وضعیت بازار مسکن در منطقه 3 تهران

از طرف دیگر گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد این روزها برخی سفته‌بازان با بیرون آوردن سپرده‌های بانکی اقدام به خرید آپارتمان می‌کنند؛ زیرا تصور غالب این است که بازار ملک، مأمن مناسبی برای محافظت در برابر تورم سیستماتیک اقتصاد ایران است. تعدادی از آپارتمانهایی که هم‌اکنون خریداری می‌شود نیز در اسفندماه عرضه خواهد شد.

مطالعه بیشتر: مطلب «3 میلیارد تومان قیمت خرید آپارتمان 35 متری در پاسداران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 288

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…