رهن و اجاره خانه و آپارتمان در زنجان

اجاره آپارتمان در زنجان به دلیل موقعیت مناسب این شهر همواره مورد توجه بسیاری از خانواده‌ها بوده است. امکانات شهری مناسب و افزایش ساخت و ساز در این شهر در سالیان اخیر نشان از استقبال زیاد برای اجاره خانه در زنجان است.

زنجان مرکز استان زنجان در قسمت شمال غربی ایران است و از زیباترین و تاریخی‌ترین شهرهای ایران است. درباره‌ی زنجان باید این را بگوییم که این شهر یکی از قدیمی‌ترین مناطق کشورمان است. همسایگان زنجان شهرهای قزوین از سمت شرقی، از سمت جنوب غربی و غرب استان کردستان، از سمت شمال با اردبیل و آذربایجان شرقی، با گیلان از سمت شمال شرقی و از سمت جنوب با همدان هستند.

محله‌هایی مانند کارمندان، انصاریان، اعتمادیه محله‌های متمول‌نشین زنجان به شمار می‌آیند و اگر از تمکن بالایی برخوردارید، گزینه‌های خوبی برای اجاره خانه در زنجان هستند. در این مناطق قیمت اجاره خانه نسبتا بالاست؛ اما در عوض خانه‌های لوکس و آپارتمان‌های زیبایی را در اختیار خواهید داشت.

از طرفی محله‌های مرکزی شهر نیز گزینه‌های مناسبی برای اجاره خانه به شمار می‌آیند. مناطقی مانند خیابان سعدی، صفا، انصاریه، وحیدیه می‌توانند گزینه‌های خوبی برای اجاره آپارتمان در زنجان باشند. در این مناطق می‌توانید با بودجه متوسط یک خانه را اجاره کنید. در این مناطق شاید خانه‌ها به لوکسی مناطق متمول‌نشین نباشند، اما می‌توانید نسبت به اجاره خانه با قیمت مناسب اقدام کنید.

قیمت اجاره خانه در زنجان

قیمت اجاره خانه در زنجان مانند سایر شهرها به موارد متعددی از جمله موقعیت، متراژ، سال ساخت بنا، امکانات، تعداد اتاق خواب‌ها، محله، تعداد واحدهای ساختمان، دارا بودن پارکینگ و انباری و… وابسته است. اگر قصد دارید نسبت به اجاره خانه در شمال این شهر اقدام کنید، باید در نظر داشته باشید که قیمت اجاره در بالاشهر زنجان بالا است. اما در مناطق مرکزی که نسبت به مناطق بالای شهر ارزان‌تر هستند، می‌توانید خانه‌ای با اجاره بهای کمتر پیدا کنید. در محله‌هایی مانند گل شهر، پونک، کاظمیه، مهر آرا و هفده شهریور می‌توانید نسبت به اجاره خانه ارزان در زنجان اقدام کنید.