رهن و اجاره خانه و آپارتمان در تهران

در تمامی ماه‌های سال افراد زیادی به دلایل مختلف به شهر تهران مهاجرت می‌کنند و این افزایش همیشگی جمعیت تقاضای زیادی برای اجاره آپارتمان در تهران ایجاد نموده است. با افزایش قیمت خانه در تهران و سایر شهرهای کشور، بسیاری از جوانان دیگر قادر به خرید خانه نیستند و همین امر موجب رونق گرفتن اجاره‌نشینی در تهران شده است. قبل از اجاره و رهن آپارتمان در تهران حتما باید مناطق مختلف شهر را به خوبی بشناسید و از امکانات محله‌های تهران اطلاع داشته باشید و با مشورت گرفتن از مشاوران قابل اعتماد و خبره اقدام به اجاره خانه کنید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید، منطقه‌ای است که آپارتمان در آن قرار دارد. در حالت معمول آپارتمان‌هایی که در مناطق تجاری و یا در قسمت‌های مرکز شهر تهران قرار دارند، بیشتر در معرض مشکلاتی مانند آلودگی‌های صوتی و ترافیک قرار دارند. اگر از افرادی هستید که به خاطر کار و دیگر فعالیت‌ها رفت و آمد زیادی به مرکز شهر تهران دارید، باید بدانید ترافیک به ویژه در ساعات اداری چالش اصلی شماست، پس باید محل زندگی خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که دسترسی خوبی به وسایل حمل و نقل عمومی مانند ایستگاه‌های مترو و بی آر تی و تاکسی داشته باشد و اگر میانه خوبی با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ندارید و قصد استفاده از وسیله شخصی خود را دارید، باید خانه ای را انتخاب کنید که به محل کارتان نزدیک باشد و یا دسترسی خوبی به خیابان‌های اصلی و بزرگراه‌ها داشته باشد تا حتی‌الامکان کمترین زمان را در ترافیک‌های خسته‌کننده تهران صرف کنید.

قیمت اجاره آپارتمان در تهران

از قیمت‌های سرسام‌آور شمال شهر تهران تا قیمت‌های مناسب و ارزان جنوب تهران می‌توان به این نتیجه رسید که برای طیف گسترده‌ای از افراد امکان اجاره خانه در تهران وجود دارد. اگر هزینه برایتان از اهمیت پایینی برخوردار است می‌توانید در بالاشهر تهران اقدام به اجاره آپارتمان نمایید. اما اگر خواهان صرف هزینه کمتر هستید و اجاره خانه ارزان در تهران را در نظر دارید، به مناطق جنوبی و حومه شهر تهران بروید.