سایت خرید و فروش ملک و آپارتمان در مهرآباد جنوبی تهران

مهرآباد جنوبی محله‌ای پر جنب و جوش و زنده در جنوب غربی تهران است. محله مهرآباد جنوبی در منطقه نه شهرداری تهران واقع شده است که جزو محدوده مرکزی پایتخت محسوب می‌شود. این محله از شمال به بزرگراه آیت‌الله سعیدی، از جنوب با خیابان شمشیری و از غرب با خیابان امام محمد باقر، بزرگراه فتح و خیابان عبدالهی منتهی می‌شود.

آن‌طور که در تاریخچه این محله آمده است، قدمت مهرآباد به 100 سال گذشته بر می‌گردد. این محله امروزه نیز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است؛ به طوری‌که ساخت برخی از واحدهای مسکونی آن به بیش از 50 سال گذشته برمی‌گردد.

همان‌طور که بسیاری از مردم می‌دانند ساکنان این محله به دلیل هم‌جواری با فرودگاه از آلودگی صوتی رنج می‌بردند. هر چند که در چند سال اخیر قانونی وضع شد، مبنی بر اینکه حق انجام پروازهای داخلی از ساعت 12 تا 5 صبح در فرودگاه مهرآباد وجود ندارد.

دسترسی مهرآباد جنوبی

شما با سکونت در این محله از لحاظ دسترسی به حمل و نقل عمومی با مشکلی مواجه نیستید. از سوی دیگر افرادی که قصد استفاده از خودروی شخصی را دارند، لازم است که بدانند این محله در محدوده طرح ترافیک قرار ندارد. بنابراین به راحتی می‌توانید با خودروی شخصی در این محله تردد نمایید. ایستگاه متروی مهرآباد از غرب به شرق و از شمال به جنوب تهران برای انتقال مسافرین در دسترس است. همچنین وجود ترمینال‌های اتوبوسرانی 1 و 2 و 4 و 6 شما را برای رسیدن به مقصد یاری می‌نمایند. بزرگراه‌های سعیدی و فتح در شمال این محله شما را به راحتی به دیگر نقاط تهران می‌رسانند.

امکانات محله مهرآباد جنوبی

این محله  از لحاظ دسترسی به امکاناتی از قبیل  مراکز آموزشی و درمانی و تفریحی غنی است و بسیار راحت می توان به امور روزمره خود بدون خروج از محله رسیدگی نمود. در این محله و حوالی آن  بیش از 15 بیمارستان و مرکز درمانی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به بیمارستان شریعت رضوی، بیمارستان روان‌پزشکی آزادی و درمانگاه شهید تقی‌نیا اشاره نمود.

خرید آپارتمان در شمشیری

خرید آپارتمان در شبیری

خرید آپارتمان در سرآسیاب مهرآباد