سایت خرید و فروش ملک و آپارتمان در میدان ولیعصر تهران

اگر ساکن تهران باشید، امکان ندارد که گذرتان به این محله شلوغ نیفتاده باشد. ولیعصر نسبت به سایر محله‌های تهران کمی قدیمی‌تر بوده و پر از امکانات متنوع است. در گذشته تمامی اراضی این محله به بهجت‌آباد معروف بود که با توجه به تقسیمات شهرداری این محدوده در قسمت شمالی میدان ولیعصر قرار گرفته است. خیابان ولیعصر یکی از راه‌های ارتباطی مهم شمال به جنوب تهران و بالعکس است. جنوبی ترین بخش آن میدان راه‌آهن و شمالی ترین بخش، تجریش است. خیابان ولیعصر تهران با طول ۱۷٫۹ کیلومتر، طولانی‌ترین خیابان در خاورمیانه است. این خیابان طویل به دلیل قرارگیری در محدوده وسیع، بخش‌هایی از چهار منطقه شهرداری تهران را در بر می‌گیرد. از چهارراه پارک وی تا بزرگراه همت در محدوده منطقه سه و پس از بزرگراه همت تا خیابان انقلاب، بخش‌هایی از منطقه ۶ را تشکیل می‌دهند. ادامه مسیر خیابان ولیعصر از خیابان انقلاب تا میدان راه‌آهن نیز در محدوده منطقه ۱۱ شهرداری تهران قرار دارد.

میدان ولیعصر تهران و امکانات آن

یکی از مهم‌ترین میدان‌های تهران، میدان ولیعصر است. در این میدان سه خیابان معروف با هم تلاقی پیدا می‌کنند. در قسمت شرقی میدان ولیعصر، بلوار کریمخان، در قسمت غربی، بلوار کشاورز و در امتداد شمال و جنوب هم خیابان ولیعصر وجود دارد. مراکز تجاری، بازرگانی و پاساژهای مختلفی در این میدان و حاشیه آن واقع شده است. سه سینمای قدس، استقلال و آفریقا نیز در این محدوده قرار گرفته است. در این محدوده تاکسی و اتوبوس و بی آر تی راه‌آهن-تجریش وجود دارد. به علاوه ایستگاه متروی ولیعصر و تئاترشهر نیز آماده خدمت رسانی به مردم است. میدان ولیعصر در محدوده طرح ترافیک قرار گرفته است. پس داشتن مجوز تردد برای خودروهای شخصی در این منطقه الزامی است.

همانطور که در بالا ذکر شد، امکانات این محله بسیار زیاد است. پارک دانشجو و تئاتر شهر و کاخ مرمر از جمله اماکن سرسبز و تفریحی این محله هستند. در این محله رستوران‌های فراوانی نیز وجود دارد. رستوران حاج محسن، کبابسرای منصور، رستوران ایران ایتالیا، رستوران بوفالو و فست فود شیلا از جمله رستوران‌های ولیعصر می‌باشد. اگر اهل کافه‌گردی باشید، ولیعصر مناسب شماست. در این خیابان کافه‌های معروفی مانند کافه بامداد، کافه الف، کافه بروژ، کافه لمیز، کافه گودو، کافه دوک و .... وجود دارند. از دانشگاه‌های موجود در این محله می‌توان به دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه هنر تهران اشاره کرد.

خرید خانه در ولیعصر

بافت این محله قدیمی است اما ساخت و ساز خانه های نوساز نیز در این محله انجام شده است. از آنجایی که در این محله پرتردد هم ملک قدیمی وجود دارد، هم نوساز، پس قیمت ملک در این محله مختلف و متفاوت است.

خرید خانه در بلوار کشاورز

خرید خانه در کریمخان

خرید خانه در فاطمی