خرید و فروش ملک و آپارتمان در حکیمیه تهران

حکیمیه یکی از محله‌های شرقی تهران به شمار می‌رود که در منطقه چهار شهرداری واقع شده است. افرادی که به دنبال خرید آپارتمان در حکیمیه هستند، لازم است که بدانند این محله دارای سه فاز است که از شمال با خیابان فجر و خیابان باباییان، از جنوب با خیابان دماوند و خیابان خلعتبری، از شرق با خیابان خلعتبری و از غرب با بزرگراه زین‌الدین محدود شده و با محله اتحاد مجاورت دارد.

ویژگی و امکانات محله حکیمیه

حکیمیه تهران به دلیل قرارگیری در محدوده پارک لویزان در غرب، خجیر در شرق، سرخ حصار در جنوب و لواسان در شمال، از آب‌وهوای بسیار مطبوعی برخوردار است. به نوعی می‌توان گفت که محله حکیمیه در منتهی‌الیه شرق تهران و در مسیر خروج تهران به سمت دماوند قرار دارد.

نکته قوت این محله را می‌توان امکانات بالای آموزشی آن دانست. وجود تعداد زیادی دانشگاه در این محله، باعث شده که تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید به این محله تردد کنند. همین مسئله منجر به این شده کافه و رستوران‌های زیادی در این محله وجود داشته باشند.

دانشگاه امام حسین، دانشکده صنعت آب و برق شهید عباس پور، دانشکده حفاظت و ایمنی کار در این محله واقع شده اند.

اگر قصد دارید با خودرو شخصی به این محله تردد کنید، لازم است که بدانید محله حکیمیه در نقطه انتهایی اتوبان‌های همت و بابایی قرار گرفته است. شما برای تردد به سایر نقاط شرقی تهران به اتوبان‌های بزرگراه زین‌الدین، بزرگراه دماوند و بزرگراه یاسینی دسترسی خواهید داشت.

از بلوارهای مهم محله حکیمیه می‌توان به بلوار بهار، فجر و بابائیان اشاره کرد. از خیابان‌های مهم نیز می‌توان از خیابان بهشت، شقایق، فرهنگ، بوستان، شاهین و پگاه نام برد.

دسترسی به حمل‌ونقل عمومی در این محله مناسب است. افرادی که با مترو در سطح شهر تردد می‌کنند، نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این محله برای تردد آنها مترو تهرانپارس و فرهنگسرا است. البته ساکنان این محله می توانند از اتوبوس‌های پایانه افق و ساحل برای تردد به سایر نقاط شهر استفاده ‌کنند.

وضعیت قیمت مسکن در حکیمیه

متوسط قیمت مسکن در محله حکیمیه از متوسط قیمت شهر تهران پایین‌تر است، از همین رو افرادی که بودجه محدودی برای خرید خانه دارند، محله حکیمیه می‌تواند گزینه مناسبی برایشان باشد.

خرید آپارتمان در تهرانپارس شرقی

خرید آپارتمان در استخر

خرید آپارتمان در شهرک امید