سایت خرید و فروش ملک و آپارتمان در قبا تهران

محله قبا در منطقه سه و شمال شرق تهران قرار گرفته است. این محله از شمال به خیابان شیدایی، از شرق به پاسداران و از جنوب به بزرگراه همت و خیابان کوشا و از غرب به خیابان شریعتی و بلوار میرداماد ختم می‌شود. این محله دارای امکانات بسیار زیادی است و به مناطق مهمی از تهران دسترسی دارد. همین موضوع موجب می‌شود که افراد زیادی به فکر خرید آپارتمان در قبا بیفتند. از لحاظ دسترسی به سایر محلات، محله قبا در مجاورت محله‌های پاسداران، داوودیه، سید خندان، مهران، دروس، زرگنده و قلهک قرار دارد. برای رفت و آمد به محله قبا نیز، ایستگاه مترو دکتر شریعتی و خطوط ایستگاه اتوبوس شهید گل نبی وجود دارد. نکته مهم در خصوص این محله این است که در در محدوده‌ طرح ترافیک و زوج و فرد نیست.

اماکن  مهم  محله  قبا

از اماکن مهم این محله می‌توان به حسینیه ارشاد، رستوران محسن، استخر قبا، بوستان زمرد محله قبا، بوستان نصر، بازار میوه و تره بار صدف، کافه رستوران آنابل، رستوران چیتر چیکن ، شرکت قهوه و رستوران ایتالیایی ناتالی اشاره کرد.

از معروف‌ترین مساجد این محله می‌توان به مسجد قبا اشاره کرد که در خیابان شریعتی تهران و در نزدیکی حسینیه ارشاد قرار دارد. این مسجد در سال‌های دهه پنجاه توسط سید محسن هزاوه‌ای همدانی بنیانگذاری شد. مراکز آموزشی مهم محله قبا شامل دانشکده مدیریت و حسابداری، هنرستان فنی و حرفه‌ای پلی تکنیک، دبستان دخترانه غیردولتی مهر مینو می‌باشد.  از مراکز درمانی محله قبا می‌توان به بیمارستان کودکان مفید، کلینیک خانواده ایرانی و بیمارستان چشم پزشکی نگاه اشاره کرد.

خرید آپارتمان در پاسداران

خرید آپارتمان در قلهک

خرید آپارتمان در دروس