خرید و فروش خانه و آپارتمان در دولت

خیابان دولت یا کلاهدوز از خیابان‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد در منطقه 3 تهران است. این خیابان باصفا با طول 3 کیلومتر در محله اختیاریه واقع شده است و از سمت شرق با خیابان پاسداران و از سمت غرب با خیابان شریعتی همسایه است. موقعیت جغرافیایی این خیابان به‌گونه است که به‌راحتی می‌توانید از طریق بزرگراه‌های همت از جنوب و صدر از شمال به دیگر مناطق شهر تهران در کمترین زمان دسترسی داشته باشید. موقعیت جغرافیایی عالی از مهم‌ترین دلایل علاقه مشتریان برای خرید آپارتمان در خیابان دولت تهران است.

خرید آپارتمان در دولت

اولین چیزی که بسیاری از خریداران را تشویق به خرید آپارتمان در دولت می‌کند بافت نوساز این منطقه است. باوجوداینکه بسیاری از خانه‌ها تازه‌ساز هستند؛ اما خیابان و کوچه‌ها بافت قدیمی و نوستالژیک خود را حفظ کرده‌اند. وجود امکانات رفاهی، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی، داروخانه، پاساژها و رستوران‌های بسیار باعث شده است این منطقه یکی از شلوغ‌ترین و پرترافیک‌ترین محله‌های منطقه 3 باشد.

دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی در خیابان دولت

یکی از عوامل مهمی که در قیمت آپارتمان در خیابان اخلاقی دولت تأثیرگذار است، دسترسی سریع و آسان آن به وسایل حمل‌ونقل عمومی است. در این خیابان ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس به نقاط تهران وجود دارد. علاوه بر این، ایستگاه مترو قلهک نیز در خیابان دولت واقع شده است.

امکانات رفاهی و مکان‌های دیدنی در خیابان دولت

همان‌طور که اشاره کردیم، بسیاری از مناطق دیدنی و امکانات رفاهی در خیابان دولت قرار دارند. دسترسی به همچنین امکاناتی در قیمت آپارتمان در خیابان دولت تهران بی‌تأثیر نیست. از جمله امکانات دیدنی و رفاهی خیابان دولت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موزه شهید بهشتی
  • مخبر السطنه (انجمن شاعران)
  • پاساژ بهار
  • رستوران‌ آلین 
  • کافه رستوران ریچال
  • رستوران چاشنی
  • رستوران کاریز بلوکازا

عوامل تأثیرگذار در قیمت آپارتمان در خیابان دولت

عوامل بسیاری همچون سن‌ بنا، محله، نزدیکی به امکانات رفاهی و بهداشتی و خدماتی، دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی و خیابان‌های اصلی و... در تعیین قیمت آپارتمان در خیابان دولت تهران تأثیر دارد. اکثر بناهای موجود در این منطقه بازسازی شدند یا نوساز هستند در نتیجه قیمت آن‌ها نسبت به بناهای قدیمی‌تر گران‌تر خواهد بود.

خرید آپارتمان در دروس

خرید آپارتمان در پاسداران

خرید آپارتمان در ظفر