سایت خرید و فروش ملک و آپارتمان در امانیه تهران

آن‌طور که گفته می‌شود فضل‌الله امان‌پور کاپیتان نیروی دریایی و برادر او سرلشکر نیروی زمینی بودند که قبل از انقلاب، زمین‌های شمالی دره قشلاق را خریداری کردند و با آغاز ساخت ‌و سازها نام آنجا را امانیه گذاشتند که در نهایت این زمین‌ها را به مردم فروختند. پس از ساخت ‌و ساز زمین‌ها در این محله، امانیه تهران به سکونت افراد ثروتمند درآمد.

از محله‌های هم‌جوار به امانیه تهران می‌توان به الهیه، باغ فردوس، زرگنده، محمودیه، ظفر، تجریش و … اشاره کرد. دسترسی بسیار خوب این محله به سایر مناطق تهران را می‌توان به عنوان یکی ویژگی‌های مثبت امانیه قلمداد کرد. لازم به ذکر است که محله امانیه از شمال با بزرگراه مدرس، بزرگراه چمران و خیابان بیدار، از شرق با بلوار نلسون ماندلا، از جنوب با خیابان آرش شرقی و تونل آرش و از غرب با بزرگراه هاشمی رفسنجانی، خیابان اسفندیار و خیابان ولیعصر محدود شده است.

اگر از خودرو شخصی استفاده می‌کنید، بهتر است که بدانید محله امانیه در محدوده زوج و فرد قرار ندارد. اما افرادی که از حمل‌ونقل عمومی برای تردد استفاده می‌کنند دسترسی خوبی به وسایل نقلیه عمومی همچون مترو، اتوبوس و تاکسی دارند. افراد ساکن در این محله برای استفاده از مترو، خود را به ایستگاه قلهک و یا میرداماد می‌رسانند.

قیمت خانه در امانیه

امانیه یکی از محله‌های گران قیمت تهران محسوب می‌شود، از همین رو اغلب اقشار با توان مالی بالای جامعه در آن زندگی می‌کنند. البته ذکر این نکته برای کسانی که به دنبال خرید خانه در امانیه هستند، ضروری است که بافت مسکونی این محله اغلب تجاری است از همین رو بیشتر می‌تواند مناسب افرادی باشد که در این محله شاغل هستند و برای تردد راحت‌تر، قصد دارند که در نزدیکی محل کارشان سکونت داشته باشند.

خرید آپارتمان در جردن

خرید آپارتمان در محمودیه

خرید آپارتمان در الهیه