سایت خرید و فروش ملک و آپارتمان در تهران ویلا تهران

محله تهران ویلا در ضلع شمالی ستارخان (تاج سابق) بین شهرآرا و پارک شمالی از شرق و غرب و بین ستارخان و کوی نویسندگان از جنوب و شمال قرار گرفته ‌است که بعد از ساخت پل ستارخان (تاج) خیابان اصلی آن به دو نیم تقسیم شد. این محله در منطقه دو شهرداری تهران واقع شده است و از شمال با بزرگراه شیخ فضل الله، از شرق با بزرگراه جلال آل احمد و از جنوب با خیابان نیایش و خیابان ستارخان محدود شده است. به علاوه تهران ویلا با محله‌های ‌شهرک آزمایش، کوی نصر، ستارخان، دریان نو و شهرآرا مجاورت دارد. محله تهران ویلا از آن جهت اهمیت دارد که اولین ساخت مدرن شهرسازی تهران بوده است. در این خیابان برای اولین بار به جای نام خیابان‌های فرعی از شماره استفاده شد و خانه‌های این محله دارای ساختمان بین دو حیاط در دو طرف ساختمان بودند.

خرید آپارتمان در تهران ویلا

محله تهران‌ ویلا بخشی از محله بزرگ ستارخان به حساب آمده و ساختار مدرنی دارد. افراد زیادی اقدام به خرید آپارتمان در تهران ویلا می‌کنند. از دلایل مهم این موضوع، دسترسی به امکانات شهری ستارخان، از جمله مراکز خرید و مراکز آموزشی، آرامش و اصالت و دسترسی خوب به بزرگراه‌های مهم است. تمام این مزایا در کنار هم باعث شده تا محله تهران ‌ویلا محله مناسبی از حیث بافت شهری، هم برای سکونت و هم برای راه ‌اندازی دفتر کار باشد.

دسترسی محله تهران ویلا

اگر دارای خودروی شخصی هستید، از طریق بزرگراه‌های جلال‌آل‌احمد و شیخ فضل‌الله نوری به نقاط شمال و شرق تهران دسترسی خواهید داشت. از نکات حائز اهمیت در این محله، قرار نگرفتن در طرح ترافیک و زوج و فرد است. برای دسترسی به خطوط حمل و نقل عمومی، باید به خیابان ستارخان مراجعه کنید. برای دسترسی به ایستگاه مترو باید به حوالی این محله مراجعه کرده و از ایستگاه مترو توحید، مدافعان سلامت، شهرک آزمایش و دانشگاه تربیت مدرس استفاده نمایید.

امکانات محله تهران ویلا

در محله تهران ‌ویلا خبری از مراکز خرید و مجتمع تجاری نیست و شاید همین ویژگی، فضای محله را دنج، خلوت و صرفا مسکونی کرده است. شما می‌توانید برای خرید به نزدیک‌ترین مراکز خرید به این محله، مانند بازار سنتی ستارخان مراجعه کنید. بزرگ‌ترین بوستان محله، بوستان تهران ‌ویلا است که در واقع اولین بخشی است که در این محله ساخته شده است. این محله مانند دیگر محله‌های تهران، درمانگاه، کلینیک و داروخانه دارد. اما بزرگ‌ترین بیمارستان نزدیک به این محله، بیمارستان رسول‌اکرم(ص) در محله شهرآرا است. از جمله مراکز ورزشی این محله می‌توان به باشگاه بدن سازی ستارخان و باشگاه بدن سازی خانه قدرت اشاره کرد.

خرید آپارتمان در ستارخان

خرید آپارتمان در شهرآرا

خرید آپارتمان در گیشا