سایت خرید و فروش ملک و آپارتمان در کارگر جنوبی تهران

خیابان کارگر جنوبی در منطقه یازده شهرداری تهران قرار گرفته است. این خیابان در جوار محله‌هایی مانند راه آهن، فلسطین، قلمستان، منیریه، برادران جوادیان، امیریه و هلال احمر قرار دارد. همچنین این خیابان به خیابان‌های مهمی چون روانمهر، مقربی مختاری، آزادی، لبافی نژاد، شهدای ژاندارمری، سپه، پاستور، کمالی، مولوی و چنگیزی پیوند خورده است.

خیابان کارگر از سمت شمال به بزرگراه حکیم و از جنوب به میدان راه آهن منتهی می‌شود.

قیمت خرید خانه در خیابان کارگر جنوبی

این خیابان درگذشته دروازه باغ شاه بوده است. قدمت دروازه باغ شاه و میدان باغ شاه به دوره قاجار بازمی گردد. قیمت خرید مسکن در این محله به نسبت قیمت میانگین در شهر تهران، متوسط است. گفتنی است که مهم‌ترین ابنیه تاریخی مانند ساختمان اداره پست، ساختمان پادگان سپاه و همچنین یکی از قدیمی‌ترین بیمارستان‌های اعصاب و روان به نام بیمارستان روزبه در این خیابان واقع شده‌اند.

 راه‌های دسترسی به خیابان کارگر جنوبی

این خیابان به این دلیل که از خیابان‌های اصلی قسمت تهران به شمار می‌رود، دسترسی بهتری به خطوط تاکسیرانی و اتوبوسرانی دارد. از نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو در این خیابان می‌توان ایستگاه متروی میدان انقلاب، میدان حر، دانشگاه امام علی، متروی مهدیه و ایستگاه متروی میدان راه آهن که در ابتدای این خیابان قرارگرفته است را نام برد.

امکانات خیابان کارگر جنوبی

جالب است بدانید، این خیابان به دلیل پیشینه تاریخی که دارد اکثر ساختمان‌های قدیمی را می‌توان درآن نظاره کرد. یکی از این بناهای تاریخی ساختمان اداره پست و دروازه قزوین است.

وجود ساختمان تامین اجتماعی، مرکز مطالعات ملی و شهرداری منطقه 11 در خیابان کارگر جنوبی بیش از پیش، بر اهمیت این خیابان افزوده است.

خرید آپارتمان در میدان حر

خرید آپارتمان در امیریه

خرید آپارتمان در منیریه