سایت خرید و فروش ملک و آپارتمان در بهارستان تهران

بهارستان از محله‌های قدیمی به شمار می‌رود که در منطقه دوازده شهرداری تهران قرار دارد. این محله به دلیل قرارگیری در مرکز شهر، بیشتر روز‌ها به دلیل آلودگی از آب و هوای چندان خوبی برخوردار نیست.

این محله از سمت شمال با خیابان ابن‌سینا، از غرب با خیابان جمهوری‌اسلامی و چهارراه مخبرالدوله، از شرق با خیابان مجاهدین اسلام و از جنوب با خیابان امیرکبیر در ارتباط است. بهارستان از اصلی‌ترین میدان‌های این محله به شمار می‌رود و دلیل شهرت آن وجود ساختمان مجلس شورای اسلامی و ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

از خیابان‌های مهم این محله می‌توان به خیابان جمهوري، چهارراه سيد علي، خيابان مجاهدين اسلام، ميدان شهدا، محله‌ سرچشمه، دروازه شميران، خیابان امیرکبیر، خیابان ابن سینا، پل چوبی و خیابان مصطفی خمینی اشاره کرد.

قیمت آپارتمان در محله بهارستان

قیمت آپارتمان در این محله نیز مانند سایر محله‌ها با توجه به عوامل گوناگونی از قبیل متراژ،  موقعیت جغرافیایی و قدمت بنا محاسبه می‌شود. آنچه که باعث افزایش قیمت خانه‌ در این محله نسبت به سایر محله‌ها می‌شود، قرارگیری در مرکز شهر تهران و دسترسی راحت به سایر امکانات است.

دسترسی به محله بهارستان

محله بهارستان از محدودیت ترافیکی زوج و فرد برخوردار است. بنابراین نمی‌توانید هرساعت از روز از وسیله شخصی خود استفاده کنید، اما با توجه به فراوانی ایستگاه‌های تاکسی، اتوبوس و مترو، رفت و آمد به این محله بسیار راحت است.

ایستگاه‌های متروی بهارستان، سعدی، دروازه دولت، ملت، دروازه شمیران، امام حسین، فردوسی، امام خمینی و پانزده خرداد نزدیک ترین ایستگاه ها به این محله می‌باشند. همچنین ایستگاه اتوبوس بهارستان و بانک کشاورزی در این محله قرار دارند.

امکانات محله بهارستان

اگر تاکنون به این محله سری زده باشید، قطعا با قدم زدن در کوچه‌های آن حس نوستالژیک و زیبایی را تجربه کرده‌اید. این محله به دلیل قرارگیری در مرکز شهر، امکانات رفاهی فراوانی را در اختیار ساکنان خود قرار داده است. این امکانات شامل عمارت مسعودیه، باغ نگارستان، موزه آبگینه، استریت فود سی تیر، مدرسه فیروز بهرام، کاروانسرای خانات، سبزه میدان، باغ سپه سالار، سردرباغ ملی، خانه مستولی الممالک، چهارسو، پردیس سینمایی شکوفه، بازار بزرگ بهارستان و سینما حافظ می‌باشد. در ضمن مجلس شورای ملی، کاخ بهارستان و میدان توپخانه از اماکن مهم مستقر در این محله می‌باشند.

خرید آپارتمان در دروازه شمیران

خرید آپارتمان در فردوسی

خرید آپارتمان در ایران