خرید و فروش خانه و آپارتمان در زعفرانیه

 

زعفرانیه در شمال شهر تهران و در منطقه یک واقع شده است. منطقه زعفرانیه به دلیل قرارگیری در کوهپایه‌های البرز، دارای آب‌وهوای کوهستانی است. این محله از شمال به ارتفاعات توچال، از جنوب به خیابان ولیعصر و محمودیه، از شرق به تجریش و  از غرب به ولنجک منتهی می‌شود. بافت محله زعفرانیه بیشتر به سمت مدرن شدن و ساخت املاک لوکس رفته است، اما هنوز هم‌خانه‌هایی با بافت قدیمی در این محله دیده می‌شوند. قیمت خانه در زعفرانیه تهران کمی بالا بوده و به همین دلیل محل سکونت افراد مرفه جامعه است.
 

امکانات محله زعفرانیه

دسترسی مردم این منطقه به سایر نقاط تهران، بزرگراه مدرس و بزرگراه چمران جزو بهترین مسیرها است. دسترسی وسایل حمل‌ونقل عمومی نیز در این محله به‌اندازه کافی وجود دارد. برای رفت‌وآمد به زعفرانیه به‌وسیله مترو، نزدیک‌ترین ایستگاه، ایستگاه تجریش است. تاکسی‌های خطی در خیابان آصف نیز برای رفت‌وآمد وجود دارند.

درمانگاه‌های خیریه عمل در خیابان آصف و درمانگاه اسدآباد در خیابان نیاز زاده از مراکز درمانی این محله است. در زعفرانیه بیمارستانی وجود نداشته و باید به محلات مجاور آن مانند ولنجک و بیمارستان طالقانی مراجعه کنید.

از مراکز خرید زعفرانیه می‌توان به مراکز خرید معروفی مانند مرکز تجاری پالادیوم،  مجتمع تجاری بامیک، مجتمع پیرامید، مجتمع تجاری - اداری میلان و مجتمع پلازا اشاره کرد.

مهم‌ترین مرکز فرهنگی - تاریخی محله زعفرانیه، مجموعه سعدآباد است. در این مجموعه بزرگ چندین موزه دیدنی مانند موزه مردم‌شناسی، موزه فرشچیان، موزه ظروف سلطنتی و ... وجود دارد. کاخ‌هایی مانند کاخ سبز، کاخ اختصاصی، کاخ‌موزه سفید نیز در این مجموعه قرار دارند. پارک‌های ریحانه، ولنجک، کوهپایه، ارغوان، آصف و پارک تندرستی نیز از جمله مراکز تفریحی و بوستان‌های این محله است.

از مراکز ورزشی معتبر زعفرانیه می‌توان به سالن ورزشی بقیه الله، کاپ، تاج بانو، ستاره. سالن بدن‌سازی یونیک و استخر و سونای زعفرانیه اشاره کرد.

سایت دلتا شما را در خرید و فروش ملک درسراسر ایران همراهی می‌کند؛ بنابراین می‌توانید انواع آگهی‌های خرید خانه در زعفرانیه یا قیمت آپارتمان در زعفرانیه را بر اساس منطقه، قیمت و سال ساخت به نمایش بگذارید.

اگر قصد خرید آپارتمان در زعفرانیه یا اجاره خانه در زعفرانیه را دارید، می‌توانید خانه‌های این محله و اطلاعات آن‌ها را در وب‌سایت ما بیابید.

خرید آپارتمان در الهیه

خرید آپارتمان در ولنجک

خرید آپارتمان در فرشته