سایت خرید و فروش ملک و آپارتمان در محمودیه تهران

محله محمودیه از محله‌هایی است که به تجریش نزدیک است و به دلیل مجاورت با این منطقه و زعفرانیه و ولنجک، تبدیل به محله‌ای تمام عیار شده است. برخلاف خانه‌های مجلل و لوکس که در محله‌های اعیان نشین ملاحظه نموده اید با خرید خانه و آپارتمان در محمودیه می‌توانید خانه‌هایی با بافت سنتی را نیز مشاهده کنید. محله محمودیه، محله ای اعیان نشین است که از شمال به محله زعفرانیه، از جنوب به بزرگراه چمران و چهارراه پارک وی، از شرق به خیابان ولی عصر و از غرب به محله اوین و سعادت آباد محدود می‌شود.  محمودیه از ثروتمندترین محلات تهران می‌باشد که بسیاری از رجال سیاسی در آن ساکن هستند. از خیابان‌های مهم این محله می‌توان خیابان محمودیه، خیابان مقدس اردبیلی (پیراسته)، خیابان الف، خیابان ب، خیابان جمشید مشایخی و خیابان شادآور اشاره نمود.

خرید خانه در محمودیه

اگر قصد خرید آپارتمان در محمودیه را دارید، چندان به فکر خانه‌هایی با نمای اغراق آمیز نباشید. خانه‌های محمودیه برخلاف محله ‌های مرفه نشین فرشته و نیاوران، به صورت زمین‌های پهناور و وسیع، با باغ‌هایی زیبا است. اما در طی چند سال اخیر الگوی آپارتمان در محمودیه تغییر نموده است و در میان ویلاهای سرسبز، برج‌ های مسکونی و برج باغ ها نیز قد علم کرده اند. اکثر سازه ‌های محمودیه از بهترین سازه ‌های ساخته شده و با بهترین متریال هستند.

در این محله ماهیت سرمایه و ثروت در قالب ویلاهای مدرن و ساختمان‌هایی با نماهای برنز و مرمر نمود پیدا نمی‌کند؛ بلکه در محمودیه از قدیم عمارت‌های باغ ‌مانند و سرسبز مورد توجه بوده ‌است. در این محله خانه‌هایی در زمین‌های پهناور و وسیع با باغ‌ هایی زیبا، آمیخته با معماریِ غنی به چشم می‌خورد و این محله در مقایسه با محله‌های مرفه‌نشینِ مشابه مانند الهیه و جردن، دارای کمتر خانه‌هایی با چشم‌ انداز مدرن و پر زرق و برق است. نزدیکی به ایستگاه مترو تجریش و پایانه مسافری شهید افشار در پارک وی و تجریش و عدم اعمال هرگونه محدودیت ترافیکی در این منطقه، دسترسی به دیگر نقاط شهر تهران را سهل الوصول نموده است. 

امکانات محله محمودیه

بدون شک در خرید آپارتمان در تهران بایستی به شرایط زندگی در آن منطقه و امکاناتی که مورد نیاز است، انتخاب خود را محدود کنید. اگر بخواهیم درباره امکانات محله محمودیه صحبت کنیم، باید بگوییم که امکانات این محله در بالاترین سطح امکانات محلی است. بخشی از بهترین مراکز خرید تهران و مکان های دیدنی تهران در این محله زیبا وجود دارند و این امکانات توانسته است بهترین شرایط اسکان را برای این محله به وجود آورد.

مسیر اصلی دسترسی به محمودیه از طریق بزرگراه چمران و خیابان ولیعصر در تقاطع چهار راه پارک وی است و به همین دلیل می‌توان محمودیه را از خوش مسیرترین محله‌های جنوب غرب شمیران نامید چرا که از جنوب به بزرگراه چمران اتصال دارد. خطوط بی‌آر تی خیابان ولیعصر و پل پارک وی تا پایانه جنوب بهترین دسترسی محله محمودیه به ناوگان اتوبوسرانی را فراهم می‌کنند. از سویی دیگر این محله در چهار راه پارک وی به ناوگان  تاکسیرانی نیز دسترسی مناسبی دارد. نزدیکترین ‌ایستگاه مترو به محمودیه را می‌توان ‌ایستگاه مترو تجریش دانست که به نام متروی میدان قدس معروف است و تجریش را به شهرری و کهریزک متصل می سازد.