سایت خرید و فروش ملک و آپارتمان در دزاشیب تهران

یکی از محله‌های قدیمی شمال تهران که در منطقه یک واقع شده است، محله دزاشیب می‌باشد. این محله بافت اصیل و قدیمی خود را حفظ کرده و به محله کبیری نیز معروف است. همچنین عرض خیابان‌های دزاشیب نیز تغییر نکرده و شکل قدیمی خود را با همان ترتیب قبل نگاه داشته است. دزاشیب از سمت شمال به جماران و خیابان باهنر، از طرف جنوب به محله فرمانیه، از سمت غرب به تجریش و از شرق به خیابان کامرانیه و حصار بوعلی محدود می‌شود. امروزه دزاشیب جزو محلات بالای شهر تهران محسوب شده و وضعیت زندگی افراد ساکن در آن اغلب متوسط رو به بالا است.

خرید خانه در دزاشیب

به طور کلی قیمت آپارتمان در این محله متوسط رو به بالا است اما با توجه به نوع ملک، خیابان و ویژگی‌های دیگر قیمت‌های متفاوتی مشاهده می‌شود. برای دسترسی به محله دزاشیب راه‌های زیادی وجود دارد. اگر خودروی شخصی دارید، می‌توانید از خیابان‌های کامرانیه و شریعتی به بزرگراه صدر دسترسی پیدا کنید. اگر هم خواهان رفت و آمد با وسایل نقلیه هستید، ایستگاه متروی تجریش، نزدیک‌ترین ایستگاه به این محله است. به‌علاوه خطوط اتوبوسرانی در خیابان‌های فرمانیه و عمار نیز از راه‌های دسترسی به این محله می‌باشند.

امکانات موجود در دزاشیب

این محله مانند محله‌های دیگر شهر تهران، امکانات رفاهی مخصوص به خود را دارد. یکی از مهم‌ترین مجتمع‌های تجاری این محله، مرکز خرید روشا است. علاوه بر آن مراکز خرید دیگری مانند مرکز خرید روما، مرکز خرید کیمیا می‌باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، این محله به‌دلیل داشتن بافت قدیمی، آثار تاریخی زیادی را در خود جای داده است. نمونه‌های آن شامل مسجد شیخ علی، مسجد عمر رمضون، حمام بوعلی و کوچه قورباغه می‌باشد. باغ‌های مجدالدوله که به باغ دوقلو معروف است، باغ حاجی فخر الملک، باغ محمد صراف، باغ نظر و ایگار از دیگر مناطق دیدنی و سرسبز دزاشیب هستند. بوستان مینا و پارک مهر هم از جمله فضاهای سبز این محله هستند. باشگاه پاد، مجموعه فرهنگی و ورزشی دزاشیب و مجموعه ورزشی نهایت نیز از مراکز ورزشی محله دزاشیب می‌باشند.

خرید آپارتمان در نیاوران

خرید آپارتمان در تجریش

خرید آپارتمان در کامرانیه