سایت خرید و فروش ملک و آپارتمان در اقدسیه تهران

محله اقدسیه یکی از محلات قدیمی تهران است که هنوز هم بافت قدیمی و عمارت‌ها و باغ‌های خود را تا حدودی حفظ کرده است. اما در کنار آن ساخت و ساز خانه‌های لوکس و مدرن هم در این منطقه به ‌شدت رواج پیدا کرده است. در واقع یکی از دلایل معروفیت و لوکس بودن این محله، وجود برج و ساختمان‌های لاکچری آن می‌باشد. اگر قصد خرید خانه در این محله اعیان‌نشین را دارید، باید به شما بگوییم که بودجه زیادی برای خرید تامین کنید. زیرا معمولا قیمت خانه در این محله کمی بالا است. البته بستگی به خیابان مربوطه و نوع ملک هم دارد. مثلا خانه‌های قدیمی ممکن است قیمت پایین‌تری داشته باشند. لازم به ذکر است که خیابان‌های گلزار و گلستان به ‌دلیل داشتن برج‌ و پنت‌ هاوس، جزو گران‌ترین خیابان‌های اقدسیه می‌باشند.

دسترسی اقدسیه

اقدسیه در شمال شرق تهران و در منطقه یک شهرداری واقع شده است. قدمت این محله طولانی بوده و از محله‌های قدیمی تهران به حساب می‌آید. این محله لوکس از شمال به آجودانیه و بزرگراه ارتش، از جنوب به نوبنیاد، از شرق به بزرگراه امام علی و ازگل و از غرب به فرمانیه منتهی می‌شود. از خیابان‌های مهم محله اقدسیه می‌توان به خیابان اقدسیه (موحد دانش)، خیابان سپند، فیروزبخش، خیابان امیر بهادر، گلستان شمالی، خیابان گلزار و خیابان تیموری اشاره کرد.

امکانات محله اقدسیه

برای دسترسی به این محله می‌توانید از ایستگاه مترو اقدسیه و نوبنیاد ( واقع در خط قائم) استفاده کنید. به‌علاوه بی ‌آر تی و تاکسی‌هایی نیز برای حمل و نقل عمومی وجود دارد. از مهم‌ترین امکانات رفاهی این محله، مراکز تجاری آن است. مرکز خرید آوا سنتر واقع در نبش خیابان فیروزبخش و مجتمع تجاری اقدسیه واقع در خیابان موحد دانش از نمونه‌های آن هستند. مجموعه ورزشی نوبنیاد، مجموعه ورزشی رویال اقدسیه، باشگاه سوارکاری اقدسیه و چندین پارک و بوستان از جمله اراج و گلزار، پارک شطرنج، بوستان لادن و بوستان اقدسیه و باغ سبز از امکانات تفریحی این محله به ‌شمار می‌ آیند. به ‌علاوه مسجد جامع و حسینیه اراج نیز یکی از اماکن مذهبی این محله می‌باشد. از مراکز درمانی هم می‌توان به بیمارستان نیکان و بیمارستان چمران اشاره کرد.