خرید و فروش خانه و آپارتمان در قم

قم که در سال‌های اخیر با افزایش جمعیت به یک کلانشهر تبدیل شده است، امکانات رفاهی و شهری مناسبی برای ساکنان آن دارد. اگر قصد خرید آپارتمان در قم را دارید، باید بدانید که آب و هوای این شهر گرم و خشک و کویری است. از بارزترین ویژگی‌های قم وجود بارگاه مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در این شهر است و قم را به یک شهر زیارتی تبدیل کرده است.

قم برخلاف مساحت کوچکش در نقشه، هفتمین شهر پرجمعیت ایران است و خرید و فروش خانه و آپارتمان در قم رونق بالایی دارد. قم نیز مانند سایر شهرها محله‌های بالاشهر و پایین‌شهر دارد. از بهترین محله‌های قم می‌توان به محله سالاریه، شهرک قدس، محله زنبیل آباد قم و خیابان ارم (محله ارم، محله یخچال قاضی یا صفائیه) اشاره نمود.

از مزیت‌های خرید خانه در قم و سکونت در این شهر، دسترسی‌های مناسبی است که برای ساکنین این شهر وجود دارد. دسترسی آزادراهی به تهران از شمال و اصفهان از جنوب موقعیت خوبی برای این شهر به وجود آورده است. همچنین فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران در 90 کیلومتری شمال قم قرار دارد.

قیمت خانه در قم

قیمت خانه در قم به عوامل متعددی از جمله منطقه و موقعیت، متراژ خانه، سال ساخت و میزان امکانات خانه بستگی دارد. از نکته‌های حائز اهمیت قبل از اقدام به خرید خانه در قم این است که مناطق مختلف قم از نظر امکاناتی نظیر دسترسی به مراکز درمانی، آموزشی، مراکز خرید، مراکز تفریحی و ورزشی باهم متفاوت هستند. تفاوت فرهنگ از دیگر مواردی است که در مناطق مختلف قم به شدت آن را احساس می‌کنیم. هر منطقه مردمانی با فرهنگ‌های مختلف دارد و شیوه‌های زندگی متفاوتی را می‌طلبد. با خرید آپارتمان در پردیسان قم که در بخش جنوب غربی شهر واقع شده است هم می توانید نسبت به خرید خانه ارزان در قم اقدام کنید.