خانه همه عناوین رشد 15 درصدی قیمت مسکن در استان تهران

رشد 15 درصدی قیمت مسکن در استان تهران

۱
1

رئیس اتحادیه املاک استان تهران می گوید: آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد که قیمت مسکن امسال تا 15 درصد رشد داشته است .

مصطفی قلی‌خسروی ، در دومین همایش مشارکت در ساخت با بیان اینکه 174 حرفه با بازار ساخت و ساز مربوط هستند، افزود: موانع موجود در راه ساخت و ساز باید برداشته شود  و کار را برای سازندگان تسهیل کرد.

به گزارش مجله خبری دلتا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، قلی خسروی  رونق بازار مسکن را مناسب دانست وگفت: نمی خواهیم گرانی در این بازار ایجاد شود ، چرا که گرانی ، رونق در این بازار از بین می‌رود.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه  معاملات مسکن در بهمن ماه افزایش داشت ، گفت: 20 هزار و 802 قرارداد خرید و فروش در تهران ثبت شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 8 و 6 دهم درصد افزایش داشته است .

قلی خسروی همچنین افزود:  در بازاراجاره نیز 58 هزار و 48 قرارداد ثبت شده است که با 29 درصد کاهش روبه رو بوده است .

وی با بیان اینکه رشد قیمت مسکن از شاخص تورم عبور کرده است، گفت: مرکز آ‌مار میزان رشد قیمت مسکن را در استان تهران  15درصد اعلام کرده و در کشور نیز قیمت مسکن 9 درصد افزایش داشته است .

رئیس اتحادیه املاک استان تهران، تأکید کرد: معاملات مسکن نشان می‌دهد که ، سال آینده قیمت مسکن 2 درصد بیشتر از شاخص نرخ تورم افزایش می‌یابد.

بر اساس این گزارش ، ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران نیز در این همایش ، با بیان اینکه باید به موضوع  مشارکت در ساخت توجه خاص و مدیریت نیز باید اصلاح شود گفت : با اصلاح مدیریت ، می‌توان میزان بیکاری را کم کرد  و با ایجاد اشتغال ، بازار ساخت و ساز را رونق داد.

رهبر با بیان اینکه بودجه عمرانی کشور در سال 97 صفر است، گفت: با این میزان بودجه نمی‌توانیم تولید مسکن را افزایش دهیم.

بیشتر ببینید در همه عناوین

یک نظر

  1. سعید

    ۵ اسفند، ۱۳۹۶ در ۳:۳۹ ب.ظ

    امان از گرانی

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.