ثبت و جستجوی ملک
دانلود اپلیکیشن مجله دلتا ثبت و جستجوی ملک
خانه خبر و گزارش نظارت بر معاملات مسکن مهر

نظارت بر معاملات مسکن مهر

۱
0
تلاش‌ها برای نظارت بر بی سامانی معاملات مسکن مهر در حالی ادامه دارد که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است فضای نظارت بر معاملات در آینده‌ای نزدیک مهیا می‌شود.
خرید و فروش مسکن مهر
با اینکه پیش از این ها از سوی اتحادیه مشاوران املاک اعلام شده بود که هرگونه خرید و فروش مسکن مهر در شهرهای جدید فقط با مجوز شرکت عمران این شهرها امکان‌پذیر است، اما هنوز شاهد برخی سوء‌استفاده‌ ها از طرف واسطه‌ ها هستیم. وزارت راه‌ و شهرسازی می‌گوید شفافیت در انعقاد قراردادها و نقل‌ و انتقال واحدهای مسکونی مسکن مهر، از هرگونه سوداگری واسطه‌ها جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش مجله دلتا در سال‌های گذشته بازار واحدهای مسکونی مسکن مهر شاهد شکل‌گیری معاملات از سوی واسطه‌ ها بوده است. به این معنی که عمده مالکان اولیه مسکن مهر اقدام به فروش واحدهای مسکونی خود به واسطه‌ ها کرده‌اند. از این‌رو طی چند سال گذشته، عمده خریدارانی که اقدام به خرید این واحد ها کرده‌اند، ملک خود را از فروشنده اولیه نخریده‌اند و طرف معامله آن ها واسطه‌ ها بوده‌اند. همه این‌ ها در شرایطی اتفاق می‌افتد که برخی واحدهای مسکن مهر دارای سند مالکیت قطعی نیستند و بعضا مشکلات حقوقی در خرید و فروش آن ها به وجود می‌آید.

از آنجا که در بازار معاملات مسکن مهر در شهرهای جدید، واسطه‌ ها در معامله واحدهای مسکونی، تعهد و پایبندی لازم را نداشته و اقدام به فروش آن‌ ها به غیر واجدین کرده‌اند، برخی از واحد های مسکونی با حکم مرجع قضایی توقیف شده‌اند. مسئولان وزارت راه‌ و شهرسازی بنا دارند تا ضلع سومی را در معاملات مسکن مهر وارد کنند تا از این طریق یک ناظر اصلی بر فرآیند معامله نظارت داشته باشد.

آن‌طور که مقامات وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده‌اند، این اقدام به منظور ایجاد یک فضای شفاف بین فروشنده و خریدار، ارائه اطلاعات واقعی به مالک واحد مسکونی و همچنین جلوگیری از ایجاد پرونده‌ های حقوقی انجام خواهد شد. به این صورت که در فرآیند خرید و فروش واحدهای مسکونی با نظارت مجموعه شرکت عمران، مالک به حقوق واقعی خود دست پیدا کرده و خریدار نیز واحدی را خریداری می‌کند که  مشکلات حقوقی نداشته باشد.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

یک نظر

  1. حیدری

    ۹ آبان، ۱۳۹۸ در ۳:۱۹ ب.ظ

    مفید بود

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

شرایط فرزند خواندگی

شرایط فرزند خواندگی در قانون چگونه است؟

طبق قانون کلیه کودکان و نوجوانان نابالغ و همچنین افراد بالغ زیر 16 سال که دادگاه، عدم رشد و نیاز آن‌ ها به سرپرستی را تشخیص دهد می‌توانند به فرزند خواندگی سپرده شوند.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر
فروش ویلا مدرن در کردانفروش مجتمع تجاری در قمرزرو هتل در ایرانوب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک