خانه خبر و گزارش قیمت آپارتمان در تهران؛ 13 میلیون تومان

قیمت آپارتمان در تهران؛ 13 میلیون تومان

۸
4
شیب رشد قیمت آپارتمان تهران بعد از بروز تورم ماهانه بی‌سابقه در اردیبهشت ماه ۹۷، در خرداد سال 98 به کمتر از نصف کاهش یافت.
قیمت آپارتمان در تهران

تازه‌ترین آمار رسمی از افزایش متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران تا ۱۳ میلیون تومان در بهار امسال حکایت دارد. نصف شدن تعداد معاملات خرید مسکن در خرداد ماه از عوامل اصلی کاهش سرعت رشد قیمت مسکن در پایتخت بوده است؛ به عبارت دیگر، آنچه میانگین قیمت آپارتمان در تهران در سال 98 را رقم زده، افت شدید تعداد معاملات خرید آپارتمان است.

به گزارش مجله دلتا، در اردیبهشت امسال، بالاترین تورم ماهانه مسکن در تهران، از ابتدای سال ۹۲ تاکنون تجربه شد. بنا بر آماری که مرکز آمار درباره تغییر قیمت معاملات در زمین و ساختمان اعلام کرده است، در بهار سال 98 میانگین قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در بنگاه‌های معاملات ملکی در تهران ۱۳ میلیون و ۹۲ هزار تومان، با میانگین مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمر ۱۱ سال بوده است. میانگین قیمت هر مترمربع خانه در مقایسه با بهار سال گذشته، ۱۰۹ درصد و در مقایسه با زمستان ۹۷ حدود ۲۲.۷ درصد افزایش دارد.

همچنین میانگین مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی، حدود ۴۰ هزار و ۲۶۷ تومان با میانگین مساحت ۸۰ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۴ سال بوده است که در مقایسه با زمستان ۱۷.۴ و بهار سال گذشته ۳۵ درصد افزایش دارد.

 

قیمت خانه در تهران

در خصوص تغییرات قیمت زمین نیز میانگین قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در بنگاه‌های معاملات ملکی در تهران، ۱۶ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان با میانگین مساحت ۲۴۶ مترمربع است. قیمت یک مترمربع زمین یا ساختمان کلنگی در مقایسه با زمستان ۱۶.۶ درصد و بهار سال گذشته ۱۷۴.۶ درصد افزایش داشته است.

قیمت خانه در تهران

هم اکنون با کاهش ۵۰ درصدی تعداد معاملات خرید و فروش مسکن در مقایسه با ماه گذشته و همچنین ماه مشابه در سال 97، بازار مسکن در پایین تر ازکف رکود قرار گرفته است. نصف شدن تعداد معاملات خرید مسکن در خردادماه از عوامل اصلی کاهش سرعت رشد قیمت مسکن در پایتخت در این ماه است.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

۸ دیدگاه

 1. ملکی

  22 اکتبر، 2019 در 2:20 ب.ظ

  خدا کن قیمتها بیاد پایین

  پاسخ

 2. جعفری

  21 اکتبر، 2019 در 12:18 ب.ظ

  سپاس از مطالب مفید سایت

  پاسخ

  • فاطمه آذرافراز

   21 اکتبر، 2019 در 2:28 ب.ظ

   سپاس از شما

   پاسخ

 3. ثامن

  21 اکتبر، 2019 در 11:59 ق.ظ

 4. امیری

  21 اکتبر، 2019 در 9:44 ق.ظ

  خوب خدارو شکر قیمتا رو به پایینه

  پاسخ

  • فاطمه آذرافراز

   21 اکتبر، 2019 در 2:28 ب.ظ

   درود

   پاسخ

 5. روزبهانی

  21 اکتبر، 2019 در 9:28 ق.ظ

  قیمتهای مسکن با توجه به رشد بی رویه هنوز هم خیلی بالاست وباید خیلی پاینتر بیاید

  پاسخ

  • فاطمه آذرافراز

   21 اکتبر، 2019 در 2:29 ب.ظ

   بله درست است. ممنون از حضور شما در مجله دلتا

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.