خانه خبر و گزارش اینفوگرافی: فرسودگی مناطق مسکونی در شهر ری

اینفوگرافی: فرسودگی مناطق مسکونی در شهر ری

۰
0

به گزارش مجله خبری دلتا،منطقه ۲۰ (شهرری ) جنوبی ترین منطقه شهری شهرداری تهران با ۴۵۳۷۴۰ نفر جمعیت و وسعت ۲۲ کیلومتر مربع داخل محدوده شهری و ۱۷۸ کیلومترمربع حریم بوده همچنین این منطقه دارای پنج ناحیه داخل محدوده و دو ناحیه خارج محدوده و ۲۰ محله می باشد .
سابقه و قدمت ۶۰۰۰ ساله شهرری و وجود اماکن و عناصر با ارزش تاریخی و همچنین جذب زوار حرم حضرت عبدالعظیم (ع) ویژگیهای بسیار بارز و خاص تاریخی ـ مذهبی به این منطقه بخشیده و آن را نسبت به سایر مناطق تهران ، مجزا و متفاوت ساخته است .

جدا افتادگی کالبدی منطقه از تهران که تا سالیان اخیر نیز ادامه داشته است از خصایص بارز این منطقه به شمار می رود . علاوه بر خصلتهای بارز تاریخی و مذهبی و فرهنگی مذکور می توان به وجود چشم اندازهای باز به واسطه همجواری با کوه بی بی شهربانو و حریم جنوبی شهر تهران نیز اشاره نمود که پتانسیل مناسب و مطلوبی را جهت توسعه آینده منطقه به همراه دارد . دسترسی مناسب با توجه به عبور کمربندی تهران (آزادگان ) از شمال منطقه و نیز وجود ایستگاه های فعال مترو و امکان ارتباط سریع با مرکز تهران و سایر نقاط اصلی آن نیز از ویژگی های مطلوب منطقه به شمار می رود .

در عین حال وجود زمین و مسکن ارزان قیمت ، و وجود سطوح قابل توجه کاربریهای صنعتی و انبارداری و ضرورت تبدیل آنها به صنایع تولیدی و پارک جهت جذب شاغلین و همچنین وجود سطوح قابل توجه اراضی مزروعی و فضای سبز به خصوص در حاشیه منطقه و وجود فرصت توسعه اشتغال از مهمترین ویژگیهای شهرری بشمار می رود .

در حال حاضر یکی از مشکلات بنیادین شهر ری، تراکم جمعیت و فرسودگی بخش عمده ای از بافت مسکونی  است. بخشی از این وضعیت در تصویر زیر منعکس شده است:

 

 • مناطق ارزان قیمت تهران

  خانه در کدام مناطق تهران ارزان تر است؟

  براساس آنچه که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده در اسفند ماه ۹۸ میانگین قیمت مسکن در شهر تهر…
 • خرید خانه در حکیمیه

  خرید خانه در حکیمیه

  حکیمیه محله‌ای در شمال شرقی پایتخت است که به دلیل دسترسی آسان به نقاط مختلف تهران و همچنین…
 • خانه های خالی

  خانه‌‎ های خالی و بازار اجاره

  در شرایطی که هنوز سامانه املاک و اسکان با توجه به عدم اتصال به دستگاه‌های مرتبط، فعالیت خو…
بیشتر ببینید در خبر و گزارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

خانه در کدام مناطق تهران ارزان تر است؟

براساس آنچه که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده در اسفند ماه ۹۸ میانگین قیمت مسکن در شهر تهر…