خانه خبر و گزارش افزایش سقف وام مسکن جوانان ؛ تهران ۱۵۰ میلیون

افزایش سقف وام مسکن جوانان ؛ تهران ۱۵۰ میلیون

۰
1
یکی ازمزایای حساب پس اندازمسکن جوانان برنامه‎ای بودن حساب است و این امکان را به سپرده گذار می‎دهد که بتواند واریزی های خود را طی ۵ تا ۱۵ سال به صورت ماهانه یا سالانه و یا یک جا در زمان افتتاح حساب واریز کند.
افزایش سقف وام

مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن از افزایش سقف وام پرداختی از محل حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان افتتاح شده در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش مجله پیام دلتا، محمد حسن مرادی گفت: سقف تسهیلات اعطایی و مبالغ واریزی برای حساب‌های پس‌انداز جوانان افتتاح شده در سال ۹۸ در مناطق مختلف کشور افزایش یافت.

 بر این اساس، سقف تسهیلات متعلقه در پایان سال پنجم برای شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه) و سایر شهرها به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۱۰۰ و۸۴۰ میلیون ریال و در پایان سال پانزدهم به ترتیب ۲۵۰۰، ۲۱۰۰ و ۱۸۴۰ میلیون ریال خواهد بود.

مرادی اظهار کرد: چنانچه دارنده حسابی بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات یاد شده استفاده کند باید سپرده‌گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغازکند. برای افتتاح کنندگان حساب در سال ۹۸، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم ۸.۹۷ برابر حداقل واریزی ماهانه در شهر تهران، ۶.۵۸ برابر حداقل واریزی ماهانه در شهرهای بزرگ و ۵.۰۲ برابر حداقل واریزی ماهانه برای سایر شهرهااست.

افزایش سقف وام

 همچنین، حداقل مبلغ واریزی ماهانه برای افتتاح کنندگان حساب پس انداز مسکن جوانان در سال ۹۸ مبلغ ۵۰۰ هزار ریال است که این رقم در سال‌های بعدی تا پایان دوره ۱۵ ساله به تدریج افزایش یافته و به یک میلیون و ۶۰ هزار ریال می‌رسد.

به عنوان مثال اگر فردی قصد دارد در تهران پس از گذشت ۵ سال از افتتاح حساب، از تسهیلات ۱۵۰۰ میلیون ریالی استفاده کند، باید در سال اول به جای ماهانه ۵۰۰ هزار ریال، ۴ میلیون و ۴۸۵ هزار ریال در حساب خود سپرده‌گذاری کند.

مرادی در این باره افزود: یکی ازمزایای حساب پس اندازمسکن جوانان برنامه‎ای بودن حساب است و این امکان را به سپرده گذار می‎دهد که بتواند واریزی های خود را طی ۵ تا ۱۵ سال به صورت ماهانه یا سالانه و یا یک جا در زمان افتتاح حساب واریز کند. از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خریدیا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی، جعاله و توأم با حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوج ها است.

وی همچنین تاکید کرد: هرکدام از سپرده گذارانی که در سال‌ ۹۸ و قبل از صدور این بخشنامه اقدام به افتتاح حساب کرده اند باید برای اطلاع از کسری حساب و تکمیل موجودی به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه کنند.

شایان ذکر است هم اکنون نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان ۹ درصد وحداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشور است.

منبع : خبرآنلاین

 • خرید آپارتمان در تجریش

  خرید آپارتمان در تجریش

  تجریش مرکز شهرستان شمیرانات واقع در منطقه یک تهران است و میدانی به همین نام در قلب این محل…
 • قیمت خرید آپارتمان در تهران

  کوچک متراژ ها ؛ آپارتمان های جذاب

  براساس گزارش بانک مرکزی، 13 هزار و 300 معامله در بازار مسکن بهمن ماه امسال انجام شده است ک…
 • خرید آپارتمان 60 متری در تهران

  قیمت آپارتمان‌های ۶۰ متری

  عرضه آپارتمان‌های کوچک‌ متراژ و تا 60 متر مربع در مناطق مصرفی شهر تهران در شرایطی رونق گرف…
بیشتر ببینید در خبر و گزارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

خرید آپارتمان در تجریش

تجریش مرکز شهرستان شمیرانات واقع در منطقه یک تهران است و میدانی به همین نام در قلب این محل…