خانه گردشگری با گردشگری پولدار شوید!

اخبار، دانستنی‌های گردشگری

با گردشگری پولدار شوید!

۳
6
گردشگری یکی از پولسازترین حوزه‌ها برای پولدار شدن است.
پولدار

اگر درپی سریع‌ترین راه‌های پولدار شدن هستید، آب دست‌تان است زمین بگذارید و این صفحه را تا انتها بخوانید.

سازمان جهانی گردشگری گزارش داده است: از هر۱۰ شغل در دنیا، یک شغل به صورت مستقیم به گردشگری مربوط است و هر یک شغل در گردشگری، یک و نیم شغل دیگر را درگیر اقتصاد گردشگری می‌کند. در واقع ۱۰ درصد مشاغل دنیا به گردشگری مرتبط است. عدد بزرگ و قابل تاملی به نظر می‌رسد!

 سیاست‌های جدید سازمان جهانی گردشگری، به حداکثر رساندن پتانسیل گردشگری برای ایجاد شغل‌های بیشتر و بهتر به ویژه برای زنان و جوانان است. همه این ها یعنی گردشگری شما را پولدار می‌کند! با صفحه گردشگری  مجله پیام دلتا همراه باشید تا بدانید گردشگری چطور می‌تواند شما را پولدار کند.

پولدار

 صنعت گردشگری را جدی بگیرید

صنعت گردشگری یک فعالیت اقتصادی است. همچنین گردشگری یکی از مهم‌‎ترین بخش‌های توسعه پایدار است. مفهومی که قرار است جهان را به نظم، تعادل و انصاف برساند. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید رویکرد امسال سازمان جهانی گردشگری، روی مباحث دیجیتالی تاکید دارد! یعنی اینکه شما می‌توانید با در دست داشتن یک گوشی تلفن همراه هوشمند، در چرخه اقتصاد گردشگری سهیم باشید و از این راه پول در بیاورید.به شرط اینکه هم از قوانین دنیای دیجیتال سر در بیاورید و هم نسبت به حوزه گردشگری و مشاغل وابسته به آن اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید.

آمارها نشان می‌دهند نیمی از کارکنان صنعت گردشگری در شرکت‌های کمتر از ۱۰ نفر و سه چهارم آن‌ها در شرکت‌های کمتر از ۵۰ نفر کار می‌کنند. بنابراین اگر در حوزه گردشگری خودتان را به روز کنید، حتی بدون داشتن دفتر کاری واقع در برجی بلندمرتبه و هزاران کارمند، می‌توانید پول در بیاورید و ثروتمند شوید.

پولدار

گردشگری و زنان

«گردشگری و شغل: آینده‌ای بهتر برای همه» . این شعار امسال سازمان جهانی گردشگری است و نشان می‌دهد گردشگری همان موضوعی است که جهان را می‌تواند به سمت توسعه پایدار و رشد فراگیر جهت دهی کند. بیشترین تاکید سازمان جهانی گردشگری بر اشتغال زنان و جوانان در عرصه گردشگری است. در واقع گردشگری همان موضوعی است که می‌تواند حضور زنان در فرصت‌های شغلی برابر با مردان را تضمین و به قوی‌تر شدن اشتغال بانوان کمک کند. تحقیقات این سازمان جهانی نیز نشان می‌دهد: در بخش گردشگری،‌ جمعیت  زنان و جوانان شاغل نسبت به سایر بخش‌ها بیشتر است. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید در کشورهای اروپایی زنان ۶۰ درصد پرسنل بخش گردشگری هستند. در واقع زنان نقش پیشرو در کارآفرینی حوزه‌های گردشگری دارند.

پول‌ساز ترین بخش‌های گردشگری

گردشگری یکی از پول سازترین حوزه‌ها برای اشتغال است. اما مهم این است که باید بدانید چطور می‌توانید با فعالیت در بخش گردشگری پولدار شوید. گردشگری بخش‌های گوناگونی دارد. در واقع طیف بزرگی از اصناف در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا چرخ‌های صنعت گردشگری بچرخد. از هواپیمایی‌ها و پرسنل کادر پرواز گرفته تا آژانس‌های مسافرتی، شرکت‌های راه آهن، راهنمایان گردشگری، نویسندگان سفرنامه، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و حتی انواع رستوران‌ها و غذاخوری‌ها از جمله اجزای تشکیل دهنده صنعت گردشگری هستند.

حالا سوال مهم این است که کدامیک از این بخش‌ها از همه پولسازتر هستند؟ به عبارت دیگر، اگر قصد سرمایه گذاری در صنعت گردشگری دارید، کدام یک از این بخش‌ها شما را زودتر پولدار می‌کند؟

پولدار

رستوران و اقامتگاه، پر سودترین بخش گردشگری

سازمان بین‌المللی کار تخمین زده است: اقامتگاه‌ها و رستوران‌ها همراه با خدمات بخش خصوصی در پنج سال آینده، سریع‌ترین نرخ رشد را در بین همه بخش‌های اقتصاد دارند. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید نرخ سود صنعت رستوران‌داری و غذا حدود ۷۰ درصد است. یعنی حتی اگر رستورانی با قیمت‌های معقول و مناسب تاسیس کنید، باز هم در صنعتی پولساز سرمایه‌گذاری کرده‌اید. همچنین شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید اقامتگاه‌های بوم‎گردی یکی از مشاغل جدید حوزه گردشگری هستند که این روزها با استقبال عمومی از سوی مردم روبه‌رو شده‌اند.

پولدار

آمارها نشان می‌دهد بوم‎گردی و روستاگردی در صدر علائق گردشگران قرار گرفته‌اند. به همین نسبت احداث اقامتگاه در این مکان‌ها می‌تواند سودآوری خوبی داشته باشد. ضمن اینکه به توسعه پایدار کمک می‌کند. بنابراین اگر اقامتگاه بوم‎گردی ایجاد کنید و آن را با معیارهای درست بچرخانید، سودآوری خوبی خواهید داشت. گفتن این موضوع هم ضروری به نظر می‌رسد که سازمان گردشگری به افرادی که بخواهند اقامتگاه گردشگری احداث  و از خانه‌های تاریخی برای این موضوع استفاده کنند وام و تسهیلات می‌دهد.

بیشتر ببینید در گردشگری

۳ دیدگاه

 1. بهرامی

  ۲۹ شهریور، ۱۳۹۸ در ۵:۵۰ ب٫ظ

  کاملا درسته و خیلی خوبه که افرادی وجود دارند که چنین توانایی هایی دارند

  پاسخ

 2. بزرگی

  ۲۸ شهریور، ۱۳۹۸ در ۵:۰۳ ب٫ظ

  باید پولدار شد

  پاسخ

 3. علی فرجی

  ۲۸ شهریور، ۱۳۹۸ در ۲:۰۹ ب٫ظ

  عالی بود
  متشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

جاذبه‌های گردشگری مسقط

مسقط، پایتخت کشور پادشاهی عمان است. این شهر شاید در نظر اول کوچک و خالی از جاذبه‌های گردشگ…