خانه نکات حقوقی پرسش و پاسخ حقوقی قرارداد تخلیه را چگونه می توان فسخ کرد؟

قرارداد تخلیه را چگونه می توان فسخ کرد؟

۰
1
در این مطلب به چند پرسش در باره شرایط فسخ قرارداد و تخلیه ملک پیش از موعد پاسخ داده می شود.
قرارداد تخلیه

قرارداد تخلیه را چگونه می توان فسخ کرد؟

پایان یا فسخ قرارداد و تخلیه به دلائل گوناگون متداول است .از آن جا که دلایلی که دو طرف  به منظور فسخ قرارداد و تخلیه ملک دارند ممکن است تاثیراتی متفاوت بر جای گذارد برآن شدیم تا به پرسش های در این باره پاسخ دهیم . با مجله پیام دلتا همراه باشید.

سئوال- مستاجر خسارتی بیش ازودیعه به ملک وارد کرده در ضمن پول آب وبرق وگاز وتلفن وی هم بیش از ودیعه ۴۰ میلیونی شده است ،می توانم به جرم فضولی  و خسارت به ملک پول را واریز نکنم؟

پاسخ – ابتدا باید ودیعه مال الاجاره به حساب دادگستری واریز شود سپس ضمن اثبات بدهی های مستاجر دادگاه پول را به حساب موجر مسترد می کند.

سئوال – آپارتمانی اجاره کرده ام. ازهمان روز اول متوجه شدم که آپارتمان آنگونه  که صاحبخانه  گفته مناسب نبوده،در اجاره نامه آمده است که در صورت خواست مستاجر با پرداخت یک ماه اجاره و اطلاع به موجر، امکان فسخ وجود دارد.

پاسخ – خیر. موجر نمی تواند مخالفت کند به سبب اینکه در قرارداد دو جانبه ی تنظیم شده این موضوع به صراحت آمده است ،بهتر است  اظهارنامه ای برای موجر ارسال کنید.

قرارداد تخلیه

سئوال – یک واحد آپارتمان از صاحب خانه ام که بساز و بفروش است خریده ام که دراین واحد پسرصاحب خانه ساکن است .این آپارتمان دردفترخانه اسناد رسمی به نام اینجانب ( خریدار) انتقال یافته است و سند تک برگ هم به نام خریدارصادر و قرار شد ازتاریخ  ۵ اردیبهش ۹۷ اپارتمان یاد شده تحویل اینجانب شود اما پسرصاحب خانه  ازخالی کردن آپارتمان طفره می رود و صاحب خانه هم می گوید فعلا در این خانه مستقر باش تا پسرم آپارتمان  را تخلیه کند بعد آپارتمان نقل مکان کن . لطفا” بگویید  از چه راهی می توانم آپارتمان را تخلیه کرده وآن را به خود انتقال دهمم.

پاسخ – می توانید با استناد به سند مالکیت خود دادخواست خلع ید به طرفیت ایشان تنظیم و اجرت المثل ایام تصرف را نیز از وی مطالبه کنید.

سئوال- برای اجاره ملکی موکل خواهرم هستم و قرارداد مستاجر به پایان رسیده و ملک را تخلیه نمی کند.به نظر شورای حل اختلاف به سبب اینکه من مالک نیستم برای گرفتن دستور تخلیه باید وکیل بگیرم .وکیل اینجانب مبلغ چهل میلیون ریال برای تخلیه ملک از طریق شورای حل اختلاف از من در خواست کرده است. آیا این مبلغ حق الوکاله معقول  و منطقی است ؟

پاسخ – مبلغی که به عنوان حق الوکاله وکیل پرداخت می شود ، صرفا توافقی است و می توانید از قبول آن خودداری کنید

بیشتر ببینید در پرسش و پاسخ حقوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

قوانین عقب‌نشینی ساختمان

قبل از اینکه طرح‌های شهرداری به مرحله اجرا برسند، به مالکان اطلاع داده خواهد شد. اطلاعات م…