خانه یادداشت روز کاهش قیمت مسکن از مناطق شمالی تهران!

کاهش قیمت مسکن از مناطق شمالی تهران!

۴
3
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران پیش بینی کرد:« از هم اکنون تا پایان سال سیر معاملات مسکن کاملا نزولی است و قیمت ها نیز روند رو به کاهش خواهند داشت.»
مناطق شمالی تهران

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: کاهش قیمت مسکن از مناطق شمالی تهران آغاز شده است و برخی فروشندگان حتی تا ۵ میلیون تومان در هر متر مربع، قیمت های پیشنهادی شان را کاهش داده اند.

بازار مسکن در حالی روزهای سرد و بی روحی  را پشت سر می‌گذارد که بررسی ها نشان دهنده کاهش شدید توان خرید متقاضیان واقعی مسکن است.

به گزارش مجله پیام دلتا ، طبق آمارهای ارائه شده میانگین قیمت مسکن از ۱۳ میلیون تومان در تهران عبور کرده است و تحت تاثیر افزایش شدید قیمت از یک سو و فروکش کردن هیجان بازارهای موازی مسکن از سوی دیگر ، سرمایه گذاران نیز دیگر این بازار را گزینه ای مناسب برای فعالیت نمی‎دانند. خبرهای رسیده از کم بودن تعداد مشتریان و بازار کساد خرید و فروش مسکن حکایت دارد.

در چنین شرایطی نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک از کاهش ۷۸ درصدی  تعداد معاملات در عین آغاز کاهش قیمت ها در بازار خبر می‎دهد و می‎گوید: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد قیمت مسکن در حال کاهش است و به زودی دیگر مناطق تهران نیز با این وضع  رو‎به رو خواهند شد. بررسی ها نشان می دهد تعدیل قیمت‌ها در بازار بی‌مشتری آغاز شده است.

حسام عقبایی درتوضیح این مطلب افزود: هم اکنون تعداد معاملات واحدهای بزرگ متراژ در مناطق شمالی تهران افت کرده است اما قیمت واحدهای بالای ۱۵۰ متر تا حدود سی درصد در مقایسه با شش ماه گذشته کاهش نشان می‌دهد، این رقم در واحدهایی با متراز پایین تر کمتر است، به طوری که طبق بررسی‌ها واحدهایی با متراژ کمتر از ۱۵۰ متر بسته به متراژ بین ۵ تا ۳۰ درصد کاهش قیمت داشته اند.

به گفته وی رکورد کاهش قیمت در مناطق شمالی تهران به ۵ میلیون تومان در هر متر مربع می‌رسد.

مناطق شمالی تهران

وی در پاسخ به این پرسش که آیا روند کاهش قیمت فقط محدود به تهران است یا خیر؟ گفت:” نه فقط در تهران بلکه در اکثر شهرهای کشور نیز شاهد کاهش قیمت مسکن و کاهش معاملات هستیم به طوری که در دیگر شهرها نیز قیمت ها دستکم ۵ درصد  کاهش داشته اند.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران پیش بینی کرد:« از هم اکنون تا پایان سال سیر معاملات مسکن کاملا نزولی است و قیمت ها نیز روند رو به کاهش خواهند داشت.»

از بازار اجاره چه خبر؟

عقبایی گفت:” قیمت مسکن در سال گذشته رشدی نجومی داشت و به تبع آن قیمت اجاره‎بها نیز به سرعت افزایش یافت ولی از اوایل مرداد ماه امسال رشد قیمت‌ها متوقف و بازار مسکن تثبیت شده است .

وی افزود : قیمت اجاره مسکن از آن زمان تا کنون روند نزولی در پیش گرفته است و در برخی از نقاط تهران و شهرستان ها قیمت اجاره مسکن در مرداد ماه  درمقایسه با خرداد ماه از ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشته است. پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال به دلیل کاهش تقاضا و عبور از زمان جابه‎جایی اجاره‌نشین‎ها روند رو به کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و تا پایان سال نیز این روند نزولی به همین صورت باشد.

عقبایی گفت: افزایش شدید قیمت‌ها در بازار اجاره سبب شده است بسیاری از مستاجران قراردادهای خود را تمدید کنند و در نتیجه کاهش تعداد متقاضیان در تسریع روند نزولی اجاره‌بها موثر بوده است.

وی در خصوص میزان معاملات مسکن گفت:« تعداد معاملات مسکن به شدت رو به کاهش و رکود عمیق حاکم است و این کاهش میزان  معاملات نیز ادامه خواهد داشت و می‌توان گفت در ۲۵ سال اخیر چنین رکود و کاهش تعداد معاملات مسکن بی سابقه بوده است.»

منبع :خبرآنلاین

 • خرید آپارتمان در الهیه

  خرید آپارتمان در الهیه

  الهیه از محله های واقع در منطقه یک شهرداری تهران است و در همسایگی محله های تجریش، پل رومی،…
 • جاذبه های گردشگری بندر انزلی

  انزلی؛ بندر زیبای گیلان

  بندر انزلی دومین شهر پرجمعیت استان گیلان و یکی از بنادر دیدنی ایران است. جاذبه‌های گردشگری…
 • خرید آپارتمان در کامرانیه

  خرید آپارتمان در کامرانیه

  محله کامرانیه یکی از محله‌های گران‌قیمت و خوش آب‌و‌هوای منطقه یک شهرداری تهران است که خیاب…
بیشتر ببینید در یادداشت روز

۴ دیدگاه

 1. ابراهیم بنی شیخ الاسلامی

  ۴ شهریور، ۱۳۹۸ در ۸:۳۹ ق٫ظ

  خوب است اما باورش سخته.

  پاسخ

  • سرداری زاده

   ۴ شهریور، ۱۳۹۸ در ۸:۵۲ ق٫ظ

   موافقم

   پاسخ

 2. سعدی

  ۴ شهریور، ۱۳۹۸ در ۸:۳۷ ق٫ظ

  بسیار عالی و مفید بود

  پاسخ

  • سرداری زاده

   ۴ شهریور، ۱۳۹۸ در ۸:۵۲ ق٫ظ

   سپاس از شما

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

خرید آپارتمان در الهیه

الهیه از محله های واقع در منطقه یک شهرداری تهران است و در همسایگی محله های تجریش، پل رومی،…