خانه گردشگری دکتر لند، مریض ما کی مرخص می‌شود؟

تهران گردی

دکتر لند، مریض ما کی مرخص می‌شود؟

۵
1
دیدن فرزند کوچولوی‌تان در لباس پزشکی که دارد با جدیت عروسک روی تخت را معاینه می‌کند، قند توی دل‌تان آب خواهد کرد. شک نکنید.
دکتر لند

اگر فرزند بالای سه سال دارید خواندن این مطلب را از دست ندهید. یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران که می‌توانید با کودک‌تان به آنجا بروید و خوش بگذرانید، مجموعه دکتر لند است. دکتر لند بیمارستان است! یک بیمارستان کامل و تمام عیار. آن هم در ابعاد کوچک و متناسب با قد و قواره بچه‌ها. دکترلند برای بچه‌ها هیجان انگیز است. دکتر می‌شوند و حسابی بازی می‌کنند! از آنجایی که بچه‌ها هم حق دارند گردش و تفریح کنند، بازدید از آن را به شما به همراه فرزندان‌تان پیشنهاد می‌کنیم. با مجله گردشگری پیام دلتا همراه باشید تا با هم سری به مجموعه دکتر لند بزنیم و خانم دکتر و آقا دکترهای کوچولو را هنگام معالجه مریض‌های عروسکی‌شان ببینیم.

دکتر لند

دکتر لند کجاست؟

دکتر لند کنار مجموعه هیومن پارک قرار دارد. همان پارکی که هنگام بازدید از آن وارد بدن انسان می‌شوید و امعا و احشای درونی را بازدید می‌کنید. بنابراین بازدید از این دو مجموعه را به صورت همزمان به شما پیشنهاد می‌کنیم. اینجوری فرزندان‌تان بیشتر با بدن انسان، بیماری و پروسه درمان آشنا می‌شوند و درک خوبی نسبت به آناتومی بدن انسان پیدا می‌کنند.

برای بازدید از این دو مجموعه باید به محله نیاوران بروید. ابتدای خیابان دارآباد و بعد از آجودانیه و انتهای خیابان موزه همان جایی است که این مجموعه و هیومن پارک قرار دارند.

دکتر لند

در بیمارستان کوچولوها چه خبر است؟

همه جور امکانات پزشکی فراهم است تا کودک شما با مشاغل حوزه بهداشت و درمان آشنا شود. دستگاه‌های سونوگرافی، آمپول و انبر و قیچی، سی تی اسکن، سرم و نوار قلب، گوشی پزشکی و خلاصه همه جور تجهیزاتی در دکتر لند وجود دارد. کودک شما می‌تواند لباس پزشک و پرستار تن کند و بالای سر بیمارانی برود که روی تخت دراز کشیده‌اند. معاینه‌شان کند و بیماری آنها را تشخیص بدهد.

گاهی هم لازم است دکتر کوچولوی خانه شما، بیمار روی تخت را به صورت اورژانسی احیای قلبی کند. این بیماران، عروسک هستند. بنابراین خطری تهدیدشان نمی‌کند اگر فرزند شما آمپول اشتباهی به او تزریق کند. یا به جای آپاندیس، عمل لایزیک روی چشمش انجام دهد. حتی کودک‌تان می‌تواند در هیات و کسوت یک جراح حاذق، وارد اتاق عمل شود و کلیه بیمار عروسکی را پیوند بزند و با موفقیت بیرون بیاید. کودک شما همه این اتفاق‌ها را در دکترلند تجربه می‌کند. هم بازی می‌کند و هم کلی اطلاعات دقیق پزشکی به اندوخته‌هایش افزوده می‌شود.

دکتر لند

چرا باید کودک‌تان را به دکترلند ببرید؟

بهترین دلیلی که می‌تواند شما را متقاعد کند لازم است بلیط دکترلند بخرید و راهی این دیدنی تهران شوید، موضوع استعدادیابی و تشخیص علاقه‌مندی‌های شغلی برای کودک‌تان است. در دکترلند ضمن اینکه کودک‌تان در یک محیط کاملا جدی و هیجان انگیز بازی می‌کند، می‌توانید تشخیص دهید آیا به مشاغل حوزه درمانی علاقه دارد و یا خیر؟

دکتر لند

در صورتی که آثاری مبنی بر علاقه‌مندی ندیدید، در آینده اصرار نمی‌کنید حتما در دبیرستان وارد رشته علوم تجربی شود و با لفظ آقا دکتر و خانم دکتر صدایش نمی‌زنید. در صورتی که دیدید کودک‌تان به شدت اظهار علاقه‌مندی می‌کند، با پرورش این موضوع می‌توانید کمک کنید در مسیری قرار بگیرد که در آن علاقه و استعداد دارد. آن وقت دیگر بزرگسالانی را که به شغل‌شان علاقه‌ای ندارند، نخواهیم دید. چه چیز از این بهتر برای فرزندتان وجود دارد؟ چه هدیه‌ای بهتر از رضایت از زندگی می‌توانید به فرزندتان بدهید؟

دکتر لند

نکات مهم در بازدید از دکترلند

جای پارک به اندازه کافی وجود دارد. نگران این موضوع نباشید. بهتر است از مجموعه هیومن پارک هم در همان روز بازدید کنید. کافه در دکترلند وجود دارد. می‌توانید خوراکی سبک میل کنید. اگر رفتار خشونت آمیزی از کودک‌تان در برخورد با بیماران عروسکی دیدید، اصلا سعی نکنید انکار کنید. بهتر است با یک روانشناس کودک مشورت کنید تا به شما بگوید بهتر است چه کاری انجام دهید. اگر فرزندتان علاقه‌ای به بازی در مجموعه ندارد، با این استراتژی که “پول داده‌ایم، حیف می‌شود” سعی نکنید مجبورش کنید عمل جراحی انجام دهد یا به عروسکی سرم وصل کند.

دکتر لند

برای اینکه بلیط را با قیمت ارزان‌تری بخرید، می‌توانید سری به سایت‌های تخفیف گروهی بزنید. هر هفت روز هفته از 10 صبح تا 10 شب می‌توانید از مجموعه دکترلند بازدید کنید. بچه‌های مهد و مدرسه را برای اردو به این مجموعه می‌آورند. بیشتر ملاحظه بچه‌ها را بکنید. مجموعه عکاس دارد. می‌توانید از او بخواهید از خانم دکتر و آقا دکتر کوچولوی شما هم عکس یادگاری بیندازد.

 

بیشتر ببینید در گردشگری

۵ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۷ مرداد، ۱۳۹۸ در ۴:۱۵ ب.ظ

  جالب

  پاسخ

 2. رفیعی

  ۱۷ مرداد، ۱۳۹۸ در ۳:۰۶ ب.ظ

  چقدر جالب ممنون بسیار عالی

  پاسخ

 3. بهلولی

  ۱۷ مرداد، ۱۳۹۸ در ۱:۲۵ ب.ظ

  خیلی جالبه

  پاسخ

 4. هوشمند

  ۱۷ مرداد، ۱۳۹۸ در ۱:۰۹ ق.ظ

  جالب و جایه خوبیه

  پاسخ

 5. روزبهاني

  ۱۶ مرداد، ۱۳۹۸ در ۵:۳۴ ب.ظ

  جالب بود

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.