خانه دکوراسیون مناسب ترین فرش زیر میز ناهار خوری کدام است؟

دکوراسیون داخلی

مناسب ترین فرش زیر میز ناهار خوری کدام است؟

۰
2
فرش‌، یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که در همه جای دنیا به عنوان عضوی جدانشدنی در دکوراسیون داخلی به شمار می‎رود.
فرش زیر میز ناهار خوری

فرش یکی از لوازم ضروری خانه‌های ایرانی است که از گذشته تا کنون علاوه بر پوشش کف و سطوح بر زیبایی خانه‌های ایرانی افزوده است.

فرش از هنرهای اصیل و دستی این سرزمین است که در تمام دنیا زبانزد خاص و عام شده و با ظرافت‌ها و نقش و نگارهای بی‌نظیر خود، زیبایی و جذابیت بسیار زیادی را برای فضاهای مختلف به وجود آورده است.

از این هنر دستی فاخر، در بخش‌های مختلف خانه استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها زیر میز ناهارخوری است. اما آیا می‌دانید که زیر میز ناهارخوری باید فرش پهن کرد یا نه؟

فرش زیر میز ناهار خوری

برخی از افراد، مخالف پهن کردن فرش در این بخش از خانه هستند. آن‎ها معتقدند با وجود فرش زیر میز ناهارخوری جابه‌جایی صندلی‌ها مشکل می‌شود و احتمال آسیب رساندن به فرش هم زیاد است. از همه مهم‌تر انداختن فرش در جایی که غذا خورده می‌شود، در نهایت باعث کثیفی فرش شده و باید شسته شود.

آن‌ها اعتقاد دارند که انداختن فرش زیر میز ناهارخوری جزو نیازهای اساسی نیست، بلکه نوع و متراژ فضا، سلیقه و نیاز شما است که تعیین می‌کند باید از فرش استفاده کنید یا نه.

فرش

محاسن استفاده از فرش زیر میز ناهار خوری

  • ایجاد بافت بیشتر در اتاق ناهارخوری
  • ایجاد گرما و صمیمیت بیشتر برای فضاهای سرد
  • محافظت از کفپوش در مقابل سایش پایه‌های صندلی و ضربه‌ی آن‌ها
  • یکی دیگر از مزیت‌های مهم فرش زیر میزناهارخوری مخصوص خانه‌های کوچکی است که میز را گوشه‌ای از پذیرایی می‌گذارند. با انداختن فرشی مجزا زیر میز می‌توان آن قسمت از خانه را از سایر قسمت‌ها جدا و فضایی را به‌عنوان غذاخوری تعریف کرد.

میز ناهار خوری

چه فرشی را برای زیر میز ناهارخوری انتخاب کنیم؟

حقیقت این است که فرش‌های زیر میزناهارخوری، هم کاربردی هستند و هم به محیط شکل می‌دهند، اما مهم‌تر از هرچیز، باید فرشی را انتخاب کنید که با اتاق و سبک زندگی‌تان هماهنگ باشد. توجه به رنگ و شکل نقوش موجود در فرش، یکی از فاکتورهای بسیار مهم است که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد.

فرش مناسب فرش زیر میز ناهار خوری

اگر فرش انداختید این مسائل را رعایت کنید

  1. از آن‌جا که حتی بزرگ‎سالان هم ممکن است حین غذاخوردن بی‌دقتی کنند و موادغذایی روی فرش بریزد، بهتر است فرشی تیره با طرح‌های شلوغ انتخاب کنید که لکه‌ها را بپوشاند و ناچار نشوید دائماً آن را بشویید.
  2.  مطمئن شوید فرش به اندازه‌ی کافی مقاوم و بادوام است و به این راحتی‌ها پاره نمی‌شود. احتمال این‎که فرش حین حرکت صندلی آسیب ببیند، زیاد است؛ بنابراین فرش‌های نازک، انتخاب خوبی نیستند.
  3. فرش‌هایی که برای فضای بیرونی و پاسیوها تولید می‌شوند، گزینه‌های مناسبی برای زیر میز ناهارخوری هستند.
  4.  هرچه فرش‌تان بزرگ‌تر باشد، بهتر است. معمولاً فرش زیر میز ناهارخوری باید نیم تا یک متر از لبه‌های میز بیرون بزند. این اندازه باعث می‌شود صندلی‌ها بدون گیر کردن به لبه‌ی فرش جابه‌جا شوند و احتمال گیر کردن صندلی و آسیب آن‌ها کمتر شود.
  5. اگر اتاق غذاخوری یا آشپزخانه‌ی کوچکی دارید، بهتر است فرش خود را تا حد ممکن ساده انتخاب کنید تا فضا بازتر و وسیع‌تر دیده شود.
  6. برای فضاهای کوچک بهتر است که از فرش‌هایی با رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. رنگ‌های روشن با انعکاس نور بیشتر به بزرگ‎تر دیده شدن خانه‌تان کمک می‌کنند.

منبع:سایت خوگر

بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

خرید آپارتمان در امیریه ؛ محله اعیان‌نشین تهران قدیم

هرچند امیریه در گذشته محله مرفه‌نشین تهران بوده است، اما اکنون سکونت در این محله یک رویا ن…