خانه گردشگری جاهای دیدنی قبرس؛ قصه‌های جزیره

جهانگردی، آشنایی با کشور قبرس

جاهای دیدنی قبرس؛ قصه‌های جزیره

۵
1
قبرس کشوری در دریای مدیترانه است. در واقع قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه به شمار می‌رود. فکرش را بکنید! کل کشور وسط آب قرار دارد! قبرس طبق چیزی که کره و نقشه جغرافیایی می‌گویند، در قاره آسیا قرار دارد. با این حال از نظر تقسیمات سیاسی، کشوری اروپایی محسوب می‌شود.
جاهای دیدنی قبرس

جاهای دیدنی قبرس را با انگشتان‌تان نمی‌توانید بشمارید! خیلی زیاد است. جزیره‌ای وسط دریای مدیترانه با تاریخی چندهزار ساله، حتما تعداد زیادی جای دیدنی دارد. آن قدری که حتی اگر دو هفته هم مهمان این کشور باشید، حوصله‌تان سر نمی‌رود. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا گشتی در سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه بزنیم.

هم شمالی و هم جنوبی

قبرس کشوری در دریای مدیترانه است. در واقع قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه به شمار می‌رود. فکرش را بکنید! کل کشور وسط آب قرار دارد! قبرس طبق چیزی که کره و نقشه جغرافیایی می‌گوید، در قاره آسیا قرار دارد. با این حال از نظر تقسیمات سیاسی، کشوری اروپایی محسوب می‌شود. نکته جالب اینکه قبرس بنا به دلایلی به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. یک تقسیم واقعی! حتی خط تقسیم هم روی جزیره کشیده‌اند. همین خط تقسیم یکی از دیدنی‌های جزیره قبرس است که نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند. ساختمان‌ها و جاذبه‌هایی که چشم انداز خط تقسیم از آنها مشخص است، محبوب‌ترند.

ساحل‌های قبرس اصلی‌ترین جاذبه آن هستند. ترکیب دریا و ساحل و آفتاب، افراد زیادی را به سوی جزیره می‌کشاند. آدم‌ها به قبرس می‌روند تا در آب و هوای دلبرانه مدیترانه‌ای استراحت کنند و خوش بگذرانند. اما این همه چیز درباره گردشگری قبرس نیست. قبرس تاریخی چند هزارساله دارد. احتمالا از دیدن ساختمان‌های قرون وسطایی با معماری با ابهت‌شان شگفت زده خواهید شد.

در مجموع جاهای دیدنی قبرس در شهرهای این جزیره قرار دارند. هر شهری جاذبه مخصوص خودش را دارد. ما دیدنی‌ترین شهرهای قبرس را به شما معرفی می‌کنیم. برترین جاهای دیدنی هر شهری را هم به شما می‌گوییم. دیگر دست خودتان است که کجا را برای بازدید انتخاب کنید.

جاهای دیدنی قبرس

شهر پافوس

این شهر به اعتقاد یونانی‌ها زادگاه ایزدبانوی آفرودیت است. همان الهه‌ای که مظهر زنانگی مطلق است. معبد هم دارد. معابدی که به سبک یونانی ساخته شده‌اند، از نظر معماری زیبا و با ابهت هستند. این شهر ساحلی است. یعنی می‌توانید در کنار دیدن معبد و موزه‌ها، حسابی آفتاب بگیرید و در حالی که رو به ساحل و زیر چتر نشسته‌اید، اسموتی خنک‌تان را بنوشید.

آیپاناپا

این شهر پایتخت تفریحات قبرس به شمار می‌رود. ساحل زیبا و جذابی هم دارد. این شهر بیش‌ترین شهرتش را مدیون برگزاری کنسرت هنرمندان است.

لیماسول

این شهر دومین شهر پرجمعیت قبرس است. شهرتش را مدیون دانشگاه فنی بین المللی خودش است. با این حال شهری صرفا دانشگاهی به شمار نمی‌رود. جاذبه‌های تاریخی باشکوهی دارد. خرابه‌های باستانی کولیوم و قصرهای باستانی لیماسول از دیدنی‌های تاریخی این شهر هستند که قدمت بعضی از آنها به قرون وسطی می‌رسد.

لارناکا

این شهر هم ساحلی است و بیش‌تر افراد به شوق شن‌های ساحلش آن را انتخاب می‌کنند. با این حال مسجد و کلیسای زیبایی دارد. دوستداران بناهای تاریخی و معماری از آن خوش‌شان می‌آید.

نیکوزیا

نوبتی هم باشد نوبت به معرفی پایتخت قبرس است. نیکوزیا بزرگ‌ترین شهر قبرس به شمار می‌رود. این شهر دقیقا در مرکز قبرس قرار دارد. بنابراین ساحل ندارد. اما تا دل‌تان بخواهد ساختمان‌های باشکوه تاریخی و اداری می‌بینید. موزه قبرس و کاروانسرای بویوک‌هان در این شهر قرار دارند.

کوریون

این شهر به دلیل داشتن آثار تاریخی زیاد از دوران یونان باستان مشهور است. معبد آپولو و خانه آشیل تنها بخش‌هایی از دیدنی‌های کوریون هستند.

خرید خانه در قبرس

سواحل قبرس دلبرانه است. حالا فکرش را بکنید کنار همین سواحل، خانه‌ای از خودتان داشته باشید. هر روز صبح و ظهر و شب از خانه خودتان به دریای مدیترانه نگاه کنید. نسیم دریا صورت‎تان را نوازش دهد و آرامش را حس کنید. از آن گذشته با داشتن همین خانه دلپذیر؛ از مزایای دیگری مثل اقامت به شرط تمدید برخوردار شوید. می‌خواهید در این باره بیشتر بدانید؟ با سایت ملکی جهانی دلتا همراه باشید.

 • بلژیک

  بلژیک ؛ جاذبه دیدنی تومارولند

  بلژیک یک جاذبه دیدنی با موسیقی بی وقفه دارد که غیر ممکن است یک گردشگر حرفه ای باشید و تا ب…
 • بام تهران

  بام تهران کجاست ؟

  حتی اگر هنوز به دسته عاشقان و شب گردها نپیوستید، در بام تهران آنقدر سرگرم می شوید که عاشق …
 • دره عشق

  دره عشق اینجاست

  در دره عشق از آن‌همه زیبایی نمی‌توانید دست بکشید پس معطل نکنید، به دوربین‌تان مسلح شوید و …
بیشتر ببینید در گردشگری

۵ دیدگاه

 1. مهدی فراهانی

  ۲۳ خرداد، ۱۳۹۸ در ۷:۳۹ ب.ظ

  عالی بود ممنون.باید جای دیدنی باشه

  پاسخ

 2. ثابتی

  ۲۳ خرداد، ۱۳۹۸ در ۴:۲۷ ب.ظ

  خیلی خوب بود ممنون

  پاسخ

 3. دانشی

  ۲۳ خرداد، ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۲ ب.ظ

  قبرس

  پاسخ

 4. هاتف

  ۲۳ خرداد، ۱۳۹۸ در ۱۲:۱۰ ب.ظ

  حتما دیدنی است

  پاسخ

 5. اسکندری

  ۲۳ خرداد، ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۳ ق.ظ

  perfect

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.