خانه سلامتی روغن خراطین ؛ اکسیر جوانی

روغن خراطین ؛ اکسیر جوانی

۶
7
روغن خراطین روغنی با خواص بسیار و اعجاب‌انگیز است.
روغن خراطین

روغن خراطین با روغن‌گیری از یک نوع کرم خاکی به دست می‌آید. از کود این کِرم، در کشاورزی استفاده می‌کنند و به‎عنوان بهترین کود ارگانیک جهان شناخته می‌شود. روغن این کرم هم خواصی بی‌نظیر دارد. این روغن یک روغن حجم‌دهنده است و به رفع چین ‎و چروک پوست کمک می‌کند.

به گزارش مجله دلتا؛ همان‎طور که می‌دانید عمل‌های جراحی بسیار هزینه‌بر و غالباً همراه با عوارض جانبی هستند؛ روغن خراطین جایگزینی بسیار مناسب برای بوتاکس و عمل‌های جراحی است.

خاصیت خودترمیمی

کرم خاکی اگر از وسط نصف شود، می‌تواند اندام از دست رفته خود را بازسازی کند؛ با کشف این خاصیت، امروزه از مادۀ موثر آن در کِرِم‌های ترمیم‌کنندۀ پوست و جوان‌کننده‌ها نیز استفاده می‌کنند.

میزان تاثیر روغن خراطین

میزان تاثیرگذاری این روغن به درصد خلوص و روش تولید آن بستگی دارد. درصد خلوص پایین، اثرگذاری آن‌ کم می‌شود؛ همچنین استفاده از حرارت در فرایند تولید، موادِ موثر آن‌را تخریب می‌کند و خاصیتش را از بین می‌برد. میزان تاثیر روی افراد مختلف متفاوت است و به سن و  ژن آن‎ها بستگی دارد.

 طول دوره مصرف

روغن خراطین

طول دورۀ مورد نیاز برای اثربخشی، میانگین بین ۶ تا ۸ ماه است.  برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید به‎صورت روزانه استفاده شود.

 عوارض روغن خراطین

در افرادی که طبع گرم دارند، ممکن است باعث ایجاد جوش روی پوست شود و این افراد باید هم‎زمان برای پیشگیری از ایجاد جوش نیز اقدام کنند.

در انتخاب روغن خراطین باید به رنگ، بو و میزان جذب شدن آن در پوست توجه کنید. روغن خراطین خالص، رنگ قهوه‌ای تیره دارد. برخی محصولات به روش سنتی و با درصد خلوص پایین تهیه می‌شوند. برخی شرکت‌ها نیز برای ارزان‌تر شدن محصول به آن افزودنی‌هایی مثل پارافین مایع اضافه می‌کنند که خاصیت درمانی آن‌را بسیار کم می‌کند. ۱۰۰ سی‌سی از این روغن برای مصرف ۴ تا ۵ ماه کافی است.

بیشتر ببینید در سلامتی

۶ دیدگاه

 1. کاشی پور

  ۲۱ تیر، ۱۳۹۸ در ۱۱:۱۸ ق٫ظ

  خوب بود

  پاسخ

 2. خانم طلوعی

  ۱۰ تیر، ۱۳۹۸ در ۷:۰۶ ب٫ظ

  خیلی عالی

  پاسخ

 3. مهدی فراهانی

  ۲۳ خرداد، ۱۳۹۸ در ۱:۰۱ ق٫ظ

  عالی بود

  پاسخ

 4. چهاردولی

  ۲۲ خرداد، ۱۳۹۸ در ۲:۰۴ ب٫ظ

  عالی

  پاسخ

 5. آقازاده

  ۲۲ خرداد، ۱۳۹۸ در ۲:۰۳ ب٫ظ

  ماک مزاجمون بهش نمیخوره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

ویتامین D، علائم کمبود، فواید و عوارض آن

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد افرادی که سطح ویتامین D بالاتری دارند، دارای اضافه وزن بیشتری هست…