خانه خبر و گزارش اجاره خانه در امیرآباد ؛گزینه ای خوب برای زندگی

پیشنهاد دلتا

اجاره خانه در امیرآباد ؛گزینه ای خوب برای زندگی

۰
1
برای آگاهی از جدیدترین موقعیت‌های اجاره خانه در امیرآباد با این گزارش همراه باشید.
اجاره خانه در امیرآباد

امیر آباد نام یکی از محله‌های قدیمی و اصیل تهران است که در سال‌های دور توسط میرزا تقی خان امیر کبیر در فاصله ۵ کیلومتری شمال غربی شهر تهران ساخته شد. این خیابان زیبا بعد از انقلاب به خیابان کارگر شمالی تغییر نام داد.

این محله دارای محیطی بسیار آرام و دلنشین است و سایه درختان سر به فلک کشیده‌ی آن، منظره‌ی خوبی را برای شهر به وجود آورده اند. کوچه‌های ساکت و سرشار از زندگی این محله، دارای موقعیت‌های خوبی برای خرید یا رهن و اجاره خانه در امیرآباد است.

اجاره خانه در امیرآباد

موقعیت جغرافیایی منطقه 6

این منطقه از شمال به بزرگراه همت، از غرب به بزرگراه چمران، از شرق به بزرگراه مدرس و خیابان مفتح و همچنین از جنوب به خیابان انقلاب محدود می‌شود و از مهمترین محله‌های آن می‎توان به محله‎های نصرت، امیرآباد، یوسف آباد، بهجت آباد، ساعی و آژانتین اشاره کرد.

موقعیت جغرافیایی امیرآباد

محله امیرآباد از شرق به بزرگراه کردستان و محله یوسف آباد، از غرب به بزرگراه چمران و محله گیشا، از شمال به بزرگراه شهید همت و محله ده ونک و از جنوب به بلوار کشاورز محدود می‎شود.

مراکز علمی منطقه

از مراکز مهم علمی این خیابان می‎توان به برخی از بخش‎های مهم دانشگاه تهران همچون دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده اقتصاد و دانشکده مدیریت اشاره کرد، که موقعیت خوبی را برای خرید یا اجاره خانه در امیرآباد برای افرادی که در دانشکده‎های نامبرده مشغول تحصیل یا تدریس هستند، فراهم کرده است. همچنین از سایر مراکز علمی و آموزشی این محله می‌توان به مراکز زیر اشاره کرد:

  • پردیس شماره 2 دانشگاه فنی
  • دانشکده فیزیک
  • دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی
  • دانشکده کار آفرینی دانشگاه تهران
  • بخش‌هایی از پردیس دانشگاه تربیت مدرس

مراکز درمانی

این محله از تهران که جزو محلات کانونی و مرکزی تهران محسوب می‌شود، دارای مراکز درمانی، کلینیک و بیمارستان‌های متعددی است که از مهمترین آنها می‌توان به دو بیمارستان با نام‌های بیمارستان قلب تهران، دکتر شریعتی و کلینیک تخصصی دندان پزشکی ارتش اشاره کرد.

مراکز تفریحی و موزه ها

این محله‌ی قدیمی مراکز تفریحی و پارک‌های بسیاری را نیز در دل خود جای داده است. اگر گذرتان به این خیابان افتاد در بدو ورود، پارک بزرگ و سرسبزی را خواهید دید که به نام پارک لاله خوانده می‌شود. این پارک وسیع و زیبا دارای مرکز خرید، بازارچه و موزه‌های مهمی مانند موزه هنرهای معاصر و موزه فرش است که به راستی توانسته است بخش وسیعی از گنجینه‌های هنری این شهر را در خود حفظ کند.

اجاره آپارتمان در امیرآباد

در ادامه‌ی این گزارش با هم به تماشای جدیدترین موقعیت‌های رهن و اجاره خانه در امیرآباد می‌نشینیم.

امیر آباد، بالاتر از فاطمي
65 متر 1 اتاق9 سال ساختطبقه 3مشاهده جزئیات ملک
امیر آباد، خیابان 12
70 متر 1 اتاق 10 سال ساخت طبقه 3مشاهده جزئیات ملک
امیر آباد، خیابان اكبري
105 متر 3 اتاق23 سال ساخت طبقه 4مشاهده جزئیات ملک
امیر آباد، کردستان ،آزادگان
218 متر 4 اتاق20 سال ساختطبقه 1مشاهده جزئیات ملک
بیشتر ببینید در خبر و گزارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.