خانه خبر و گزارش اخبار تازه مسکن ؛ آمار معاملات ملکی در اردیبهشت 98

اخبار تازه مسکن ؛ آمار معاملات ملکی در اردیبهشت 98

۴
22
تعداد معاملات انجام‌شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ حاکی از آن است که از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۶.۶ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است.
اخبار تازه مسکن

اخبار تازه مسکن می‎گوید: آمار معاملات ملکی در اردیبهشت سال جاری به ۱۲ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی رسیده است که نسبت به ماه مشابه سال قبل، ۳۶.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

آمارهای بانک مرکزی حاکی است که بیشترین رشد متوسط قیمت مسکن در اردیبهشت نسبت به ماه مشابه سال قبل، به منطقه ۹ (معادل ۱۳۴ درصد) و کمترین میزان رشد به منطقه ۱۹ (معادل ۸۴.۵ درصد) تعلق دارد.

به گزارش مجله دلتا به نقل از ایلنا، اخبار تازه مسکن از حجم معاملات این بازار نشان‎ می‎دهد بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در اردیبهشت ماه سال ۹۸ حاکی از آن است که از مجموع ۱۲ هزار و ۱۲۸ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۱ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. سهم مذکور در مقایسه با اردیبهشت‎ سال قبل ۲.۹ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل، به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و بیش از ۱۵ سال افزوده شده است.

همچنین، توزیع تعداد معاملات انجام‌شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ حاکی از آن است که از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۶.۶ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است.

اخبار تازه مسکن

همچنین مناطق ۲ و ۴ به ترتیب با سهم‌های ۹.۶ و ۹.۲ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در مجموع ۷۲.۸ درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در اردیبهشت سال جاری مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵ ، ۲ ، ۴ ، ۱۰ ، ۱۴ ، ۸ ، ۷ ، ۱ ، ۱۵ و ۳) بوده و ۱۲ منطقه باقی‌مانده، ۲۷.۲ درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

۴ دیدگاه

 1. هاتف

  ۱۲ خرداد، ۱۳۹۸ در ۹:۰۷ ق.ظ

  بطور متوسط هرساله رشد مسکن حدود ۳۰ درصد است

  پاسخ

 2. کامرانی

  ۱۲ خرداد، ۱۳۹۸ در ۹:۰۵ ق.ظ

  سلام
  امیدوارم با درایت رییس اتحادیه و همکاری جناب تقوی

  شاهد تغییرات مثبت در این حوزه و در نهایت
  آسودگی خاطر متقاضیان باشیم

  پاسخ

 3. صحرایی

  ۱۲ خرداد، ۱۳۹۸ در ۹:۰۳ ق.ظ

  سلام
  اینکه تقاضلی واحدها از پنج شش سال به پاتزده سال تمایل داشته
  نشان میدهد که مردم برای بقا در منطقه خود و عدم تنزل
  مجبور به کاهش سطح توقع شده ن
  که مشخصا اخبار خوبی نیست

  پاسخ

 4. روزبهانی

  ۱۲ خرداد، ۱۳۹۸ در ۸:۴۰ ق.ظ

  تشکر از اخبار واطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.