خانه گزارش های ملکی آگهی های مسکن با عنوان «توافقی» منتشر می شوند

آگهی های مسکن با عنوان «توافقی» منتشر می شوند

۰
8
مصطفی‌ قلی خسروی گفت: «معتقدیم که قیمت باید از آگهی‌ های مسکن حذف شود؛ زیرا از زمانی که قیمت برداشته شد، شاهد آرامش و ثبات بازار بودیم.»
آگهی های مسکن

آگهی های مسکن به‎جای درج قیمت، با عنوان «توافقی» منتشر می‎شوند. به این معنی که درج  قیمت، دوباره از آگهی‌ های مسکن حذف شده است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از ایسنا، روز ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ به دستور دادستانی قیمت مسکن و خودرو از آگهی سایت‌ها حذف و مجدداً روز ۲۱ اردیبهشت ابتدا قیمت به آگهی‌های املاک و سپس به خودرو بازگشت. امروز یک بار دیگر قیمت‌ها حذف شده است. البته در توضیحات بعضی آگهی‌ها هنوز قیمت دیده می‌شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در این خصوص اظهار کرد: «دادستانی چند روز قبل که موافقت کرد قیمت‌ها مجدداً به سایت‌ها برگردد، این مسئله را مشروط به اعلام قیمت، بر اساس معاملات انجام شده کرد که در واقع قیمت‌ها حقیقی باشد؛ اما می‌بینیم که بعضی قیمت‌های اعلامی، بالا است. قرار شد سایت املاک و مستغلات به‎عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرد که باید مقداری تقویت شود.»

آگهی های مسکن

مصطفی‌ قلی خسروی افزود: «معتقدیم که قیمت باید از آگهی‌ های مسکن حذف شود؛ زیرا از زمانی که قیمت برداشته شد، شاهد آرامش و ثبات بازار بودیم. درج قیمت پیشنهادی به طور دائم منجر به رقابت کاذب در بازار مسکن می‌شود؛ در حالی که سایت املاک و مستغلات و همچنین کد رهگیری، می‌تواند شفافیت بازار مسکن را افزایش دهد که امیدواریم تمامی دستگاه‌های مرتبط با ما در این زمینه همکاری کنند.»

خسروی در پاسخ به این سوال که آیا توافقاتی از طرف اتحادیه با بعضی سایت‌ها صورت گرفته یا خیر؟ گفت: «هیچ توافق یا تفاهم‌نامه‌ای بین اتحادیه املاک و سایت‌های اینترنتی انجام نشده و اخباری که در این خصوص اعلام می‌شود را تکذیب می‌کنیم.»

 

 • خرید و فروش آپارتمان در تهران

  رکود بازار مسکن در مناطق پایتخت

  رکود در بازار مسکن تهران برحسب موقعیت منطقه‌ای معاملات،‌ شدت متفاوت پیدا کرده است. تفاوت چ…
 • آگهی فروش ملک در تهران

  افت شدید آگهی ملکی در تهران

  در پی دستور قضایی برای عدم درج قیمت پیشنهادی فروشندگان روی آگهی‌های عرضه شده در فضای مجازی…
 • آمار معاملات مسکن در تهران

  اتفاق عجیب بازار مسکن تهران

  ۵۲ درصد معاملات مسکن شهر تهران فقط در ۱۷ محله از ۳۲۰ محله پایتخت که اصطلاحا محله‌های بورسی…
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

رکود بازار مسکن در مناطق پایتخت

رکود در بازار مسکن تهران برحسب موقعیت منطقه‌ای معاملات،‌ شدت متفاوت پیدا کرده است. تفاوت چ…