خانه دکوراسیون و معماری نقش پاراوان در زیبایی دکوراسیون داخلی

نقش پاراوان در زیبایی دکوراسیون داخلی

۰
1
46
پاراوان و پارتیشن ها گزینه بسیار مناسبی برای جداسازی بخش‎های مختلف خانه هستند.
پاراوان

پاراوان یا جداکننده‎ی متحرک یکی از وسیله‎هایی است که در دکوراسیون داخلی کاربرد زیادی دارد. برخی از افراد از این پاراوان‎ها برای جدا کردن فضا و برخی دیگر برای ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی خود استفاده می‎کنند.

به گزارش مجله دلتا به نقل از سایت کناف کاران پاراوان ها به طور کلی در موارد زیر استفاده می‎شوند.

– محدود کردن فضای ورودی
– تقسیم بندی فضای حال و پذیرایی از یکدیگر
– جداسازی پذیرایی از غذا خوری
– پوشاندن قسمت های قناس
– فضاسازی اتاق کار یا فضای تعویض لباس در اتاق خواب‎های بزرگ
که البته با توجه به نیاز روز و ایجاد طرح‎های متفاوت و متناسب با هر سلیقه‎ای این دیواره‎ها طراحی و در اختیار در خواست کننده‎ها قرار می‎گیرد.

پاراوان

جنس پاراوان ها

پاراوان‎ها جنس‎های مختلفی دارند و بسته به فرهنگ و مواد اولیه‎ی موجود در کشورهای مختلف جنس و نوع ساخت آنها مشخص می‎شود. به طور مثال جنس دیواره‎های جداکننده در کشورهایی مانند چین و ژاپن به صورت کاغذی است.

همچنین اندازه‎ی استاندارد این محصول چوبی در عرض ۴۰ سانتی متر تا ۶۰ سانتی متر و در ارتفاع ۱۸۰ سانتی متر تا ۱۸۵ سانتی متر است که غالبا ً از جنس MDF و یا PVC ساخته می‎شوند.

حال ممکن است این سوال برای شما نیز پیش بیاید که آیا می‎توان اندازه‎ی لته یا همان دیواره‎های این پاراوان‎ها را بزرگتر از این اندازه‎های متداول در نظر گرفت؟ پاسخ به این سوال منفی است.

زیرا شما با افزایش اندازه‎ی دیواره‎ها مقاومت و ایستایی آنها را کمتر می‎کنید. در این حالت این دیوارهای جداکننده بسیار آسیب‎پذیر می‎شوند و ممکن است حتی با کوچک‎ترین ضربه به زمین بیفتند. همچنین برای مقاومت بیشتر، بهتر است که یک پاراوان ۳ تا ۴ دیواره داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

با پوستر دیواری طبیعت ، نشاط را به خانه هایتان بیاورید

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد دکوراسیون، از مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون و معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.