خانه گردشگری واتیکان، نقلی‌ترین کشور جهان

واتیکان، نقلی‌ترین کشور جهان

۲
2
واتیکان، این کشور ریزه میزه، فقط 800 نفر جمعیت دارد.با این حال واتیکان خودش یک کشور جدا محسوب می‌شود. برای خودش قوانین مخصوص دارد.

 کشور واتیکان محل زندگی پاپ است. پاپ از آنجا کاتولیک‌های دنیا را هدایت می‌کند. واتیکان کوچکترین کشور دنیااست. جالب اینکه خودش در مرکز یک کشور دیگر قرار دارد. واتیکان تنها کشوری است که فقط از یک شهر تشکیل شده است. بامزه به نظر می‌رسد. این‌طور نیست؟ به واتیکان، واتیکان سیتی هم می‌گویند. “سریر مقدس” نیز نام دیگرش است. واتیکان، این کشور بسیار کوچک، فقط ۸۰۰ نفر جمعیت دارد. طول واتیکان تقریبا یک کیلومتر است. عرضش به یک کیلومتر هم نمی‌رسد. کلیسای سن پیترو معروف‌ترین دیدنی واتیکان است. گفته شده این کلیسا را میکل آنژ طراحی کرده است.

واتیکان کجاست؟

کشور واتیکان در قلب رُم قرار دارد. رم پایتخت ایتالیا است. با این حال، واتیکان خودش یک کشور جدا محسوب می‌شود. برای خودش قوانین مخصوص دارد. زیر نظر قوانین ایتالیا هم نیست. واتیکان، سیستم پست و تلفن و رصدخانه جداگانه دارد. تمبرهای واتیکان از بقیه شهرهای ایتالیا متفاوت است. سیستم بانکی‌اش هم از رُم مجزااست. رادیوی رسمی هم دارد. واتیکان آب، برق، گاز و غذا وارد می‌کند. واتیکان زبان رسمی ندارد. با این حال اهالی آن به زبان ایتالیایی، انگلیسی، لاتین و فرانسوی صحبت می‌کنند. واتیکان گارد حفاظتی ندارد. حفظ امنیت این دولت شهر، به عهده ایتالیا است. واتیکان در ایران خودمان هم سفارت دارد. سفارت واتیکان در خیابان نوفل لوشاتوی تهران قرار دارد.

کشور واتیکان

نکات مهم  در سفر به واتیکان

واتیکان یک “موزه شهر” تمام عیار است. موزه‌های بی‌نظیری دارد. در موزه‌های آن نفیس‌ترین آثار هنری را خواهید دید. برای رفتن به کلیسا باید شئونات را رعایت کنید. مثلا موهای خود را با شال بپوشانید. استفاده از شلوارک هم ایراد دارد. واتیکان فرودگاه ندارد. می‌توانید با قطار خودتان را به این کشور کوچک برسانید. واتیکان توسط یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. یعنی ارزش بالایی دارد. اگر گذرتان به ایتالیا افتاد، بازدید از آن را فراموش نکنید. تجربه جالبی خواهد بود.

کشور واتیکان

شاید خواندن این مطالب را نیز دوست داشته باشید:

بزن بریم ویترین گردی

دریاچه‌ای پر از آب توت فرنگی

با تور سفر کنید، پولدار شوید

برای خواندن یک دنیا مطلب گردشگری به مجله دلتا سر بزنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

۲ دیدگاه

 1. هوشمند

  ۲۶ اردیبهشت، ۱۳۹۸ در ۴:۳۲ ب٫ظ

  جالب بود…ممنون

  پاسخ

 2. الهی

  ۲۶ اردیبهشت، ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۴ ق٫ظ

  جالب

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

غار علیصدر؛ از بزرگترین غارهای آبی جهان

غارها یکی از اعجاب انگیزترین و جذاب‌ترین انواع مظاهر طبیعی به شمار می‌آیند و بسیاری را برا…