خانه دکوراسیون خطر انباشتگی در خانه را جدی بگیرید!

خطر انباشتگی در خانه را جدی بگیرید!

۴
1
مراقب وسایل ریزودرشت نوجوان‎تان باشید، ممکن است او همه وسایلش را در اتاق خودش نگه دارد ولی اگر انباشتگی اتاقش را تسخیر کرده باشد، باز شما در تیررس ترکش‎های آن خواهید بود.
خطر انباشتگی

به گزارش اختصاصی مجله دلتا ، هنر چیدمان منزل از اصلی‎ترین هنرهای درون خانه است. امروزه با پیشرفت علم و گسترش فنون، علم فنگ شویی -که یکی از ارکان گردش انرژی بر اساس چیدمان درست اشیااست- به کمک آمده تا هرچه بیشتر فضایی متناسب برای خانه‎ها به وجود بیاورد. حال نکته این‎جااست که فنگ شویی از جنبه‎های مختلفی برخوردار است. آنچه شما به طور مشترک در تمامی کتاب‎های فنگ شویی و سایت‎های تعلیم این علم می‎بینید، دور شدن از خطر انباشتگی است.

انباشتگی یعنی چه؟

خطر انباشتگی در همه جای خانه، شما را تهدید می‎کند و ممکن است به‎راحتی شما را به دام بیندازد. باید توجه کنید به‎هم‎ریختگی یا به اصطلاح، ریخت‎وپاش دقیقاً معنی این واژه نیست، بلکه منظور درست لغت انباشتگی در فنگ شویی یعنی «قرار دادن لوازم و اشیای اضافی در خانه بدون این‎که به آن‎ها نیاز باشد.» در این صورت دیگر آب از سرِ خطر انباشتگی گذشته و به خودِ انباشتگی تبدیل شده است. حال فرقی هم نمی‎کند آشپزخانه باشد یا اتاق خواب‎تان و یا اتاق نوجوان‎تان که از بس گفته‎اید: وسایلش را جمع کند و نکرده، زبان‎تان مو درآورده است.

خطر انباشتگی

نتیجه چه می‎شود؟

تا به حال آدم‎هایی دیده‎اید که چیزی را جایی می‎گذارند و بعد نمی‎توانند آن را بیابند؟ اشتباه نکنید، آن‎ها وسیله را گم نکرده‎اند، فقط یادشان نمی‎آید کجا گذاشته‎اند و این درست برمی‎گردد به همان خطر انباشتگی که گفتیم، به این صورت که از آن‎جا که علم فنگ شویی مستقیم با انرژی‎ها سروکار دارد، این انرژی وارد ذهن شما شده و انباشتگی را با خود به آن‎جا می‎برد، همان‎طور که خانه شما در گوشه‎وکنارش انباشتگی ایجاد شده است. به‎طور مثال، شما چند قلم جنس از هایپرمارکت سر کوچه‎‎تان می‎خواهید، اما همین که به پیشخوان رسیدید، مدام از خودتان می‎پرسید: «یه چیز دیگه هم می‎خواستم، یادم نیست چی بود!»

خطر انباشتگی

پیشنهاداتی برای جلوگیری از خطر انباشتگی

 • از دور ریختن وسایل اضافی نترسید، در چین می‎گویند وسایلی را که بهرِ روزی نگه داشته‎اید، داخل کشویی گذاشته و بعد از سه ماه بدون این‎که جایی آن‎ها را یاد داشت کرده باشید، سعی کنید به یاد بیاورید داخل کشو چیست، اگر همه را گفتید، آن‎ها را نگه دارید. اما اگر هر چندتایش یادتان نیامد، همان‎ها با خطر انباشتگی شما را نشانه گرفته‎اند. پس همه را داخل سطل زباله بیندازید.
 • از نگه داشتن تزیینات اضافی روی میزهای اتاق نشیمن‎تان مانند انواع ظروف و عتیقه و مجسمه‎های ریزودرشت … بپرهیزید. آن‎ طفلکی‎ها فقط زیبا نیستند بلکه تهدیدی جدی برای خطر انباشتگی هستند.

 • مراقب وسایل نوجوان‎تان باشید، ممکن است او همه وسایلش را در اتاقش نگه دارد و نشیمن و فضاهای بیرون اتاقش را تهدید نکند، اما اگر خطر انباشتگی فقط اتاق خودش را هم تسخیر کرده باشد، باز شما در تیررس ترکش‎های آن خواهید بود.
 • آشپزخانه را دریابید و انواع وسایل برقی‎تان را روی کابینت یا گوشه‎وکنار آن نچینید. این وسایل فقط کاربردی هستند و برای خودنمایی خریداری نشده‎اند. برای جلوگیری از انباشتگی بهتر است آن‎ها را داخل کابینت بگذارید تا پشت سر هم روی آن قطار نشوند.

نوشته: گلزار دقیقی

این مطالب نیز برای‎تان جذاب خواهد بود:

اتاق نشیمن را با اصول فنگ شویی مزین کنید

دَرِ کاروانسرای تی تی همیشه باز است

لرستان و قلعه فلک الافلاک

میبد زیبا، مُهر تاریخ بر پیشانیِ یزد

قشم گردی تا قبل از گرمی هوا

برای خواندن مطالبی از گروه دکوراسیون به مجله دلتا ، همین صفحه مراجعه نمایید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

۴ دیدگاه

 1. سهیل ساعت چی

  ۲۳ اردیبهشت، ۱۳۹۸ در ۲:۵۵ ب٫ظ

  مورد عنایت قرار گرفت

  پاسخ

  • گلزار

   ۲۴ اردیبهشت، ۱۳۹۸ در ۱۱:۲۶ ق٫ظ

   خب خدارو شکر
   و من الله توفیق

   پاسخ

 2. على سيار

  ۲۳ اردیبهشت، ۱۳۹۸ در ۲:۴۹ ب٫ظ

  سلام
  نکات قابل توجهى را یاداور شدید
  عالى بود

  پاسخ

  • گلزار

   ۲۴ اردیبهشت، ۱۳۹۸ در ۱۱:۲۷ ق٫ظ

   درود بر شما
   سپاسگزارم از حسن توجه‎تون
   شاد باشید 🙂 🙂 🙂

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

دکوراسیون پذیرایی کوچک، استفاده‌ بهتر از فضا

به خانه تان تنها به چشم یک فضای کوچک که باید با آن سر کنید نگاه نکنید. فکرتان را باز کنید …