خانه دکوراسیون و معماری رنگ فیروزه ای ؛ انتخابی متفاوت برای دکوراسیون داخلی

رنگ فیروزه ای ؛ انتخابی متفاوت برای دکوراسیون داخلی

۰
1
رنگ‎ها تاثیرات روانی بسیار مهمی از خود به جا می‎گذارند، به همین دلیل در استفاده صحیح از آن‎ها باید دقت کرد.
رنگ فیروزه ای

رنگ فیروزه ‎ای، رنگی شاد و آرامش‎بخش است، رنگی هم‎سان دریا و آسمان که بر استفاده از آن در دکوراسیون داخلی خانه تاکید شده است. استفاده از این رنگ، طرفداران بی‎شماری دارد. رنگی خالص و دلنشین که اگر به‎صورت منطقی و درست از آن استفاده شود، تاثیر زیادی در جذابیت محیط خواهد داشت.

رنگ‎ها آثار روانی بسیار مهمی از خود به جا می‎گذارند؛ به همین دلیل در استفاده صحیح از آن‎ها باید دقت کرد. به همین دلیل قصد داریم تا در گزارش امروز، شما را با رنگ زیبای آبی فیروزه‎ای و طریقه‎ی استفاده از آن در دکوراسیون داخلی خانه آشنا کنیم.

از رنگ فیروزه ای می‎توان در تمام فضاهای خانه استفاده کرد. دیوارهای حمام و سرویس بهداشتی، یکی از بسترهای مناسب برای نصب کاشی‎هایی با رنگ فیروزه ای است. این رنگ، در ترکیب با رنگ سفید، جلوه‎ی زیباتری به خود می‎گیرد؛ بنابراین می‎توانید با استفاده از چنین ترکیبی به زیبایی محیط خانه‎تان بیفزایید.

همان‎طور که در تصویر می‎بینید، استفاده از ملات زرد برای بندکشی و فواصل کاشی‎ها نیز به‎صورت ویژه، به جذابیت محیط افزوده است.

دکوراسیون داخلی

ایجاد فضایی سبز و ساده می‎تواند به شادابی و نشاط خانه‎ها بیفزاید؛ بنابراین اگر در خانه خود محیطی دارید که می‎توانید از آن برای ایجاد گلخانه استفاده کنید، حتماً به استفاده از این رنگ فکر کنید.

این رنگ در کنار رنگ سبز گیاهان، ترکیب زیبایی را به وجود می‌آورد و پس‎زمینه‌ای منحصربه‎فرد برای مبلمان چوبی و قاب عکس‌های مشکی ایجاد می‎کند.

دکوراسیون داخلی خانه با رنگ آبی فیروزه ای

فضای دیگری که می‎توانید از آن برای استفاده از رنگ فیروزه ای استفاده کنید، کف‎پوش‎ها هستند. همان‎طور که در تصویر می‎بینید، این کاشی‌های پنج‎ضلعی به خوبی زیبایی این رنگ را انعکاس می‎دهند.

اگر قصد دارید که از این رنگ دلپذیر با چنین شکلی در خانه‎ی خود استفاده کنید، حتماً در انتخاب رنگ و طرح برای سایر قسمت‎های محیط مورد نظر، از ساده‎ترین طرح‎ها استفاده کنید.

کفپوش

در این نشیمنِ زیبا، تلفیقِ فیروزه‎ای با رنگ دل‎ربای چوب‎های نصب شده بر دیوار، زیبایی بسیار زیادی خلق کرده است. همان‎گونه که در تصویر مشاهده می‎کنید، رنگ فیروزه ‎ای در تمام نقاط خانه، حتی در طراحی‎های صندلی‎ها تکرار شده و این چرخش رنگی از خیره‎ شدن چشم، جلوگیری می‎کند.

دکوراسیون آپارتمان

برگرفته از: سایت پویا نو

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون به مجله دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون و معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.