خانه گردشگری روستای عروسکی ژاپن ؛ ساخته بانوی ۷۰ ساله!

روستای عروسکی ژاپن ؛ ساخته بانوی ۷۰ ساله!

۰
0
عروسک‎ها همه جای روستای عروسکی حضور دارند و تعداد آن ها 10 برابر ساکنان واقعی دهکده است.
روستای عروسکی

روستای عروسکی ژاپن ؛ ساخته بانویی ۷۰ ساله است. وقتی به این روستای جالب وارد می‎شویم؛ تمام ساکنان عروسکی آن را در جاهای مختلف می‎بینید. تعدادی از آن‎ها با لباس‎های روشن جلوی یک مغازه جمع هستند، بعضی با لباس‎های زمستانی در ایستگاه اتوبوس منتظرند، پیرزن ها کنار جاده نشسته و به مزارع زل زده‎اند. عروسک‎ها همه جا هستند و تعداد آن ها ۱۰ برابر ساکنان واقعی روستا است.

روستای ناگارو در جزیره جنوب غربی شیکوکو در ژاپن، ساکنان زیادی داشته؛ اما در طول سال‎ها، جمعیت آن به علت مهاجرت جمعیت جوان برای پیدا کردن کار و زندگی بهتر به شهرها، بسیار کاهش یافته است و تنها جمعیت پیر در آن باقی مانده‎اند.

روستای عروسکی ژاپن

قصه ساخت روستای عروسکی

خانم «آیانو تسوکیمی» پس از چند دهه زندگی در کلانشهر اوزاکا به خانه‎اش در ناگورو بازگشت. او از این‎که زادگاه خود را شبیه شهر ارواح می‎دید بسیار غمگین شد؛ زیرا بیشتر دوستان او از دنیا رفته بودند. به همین دلیل برای یادبود آن‎ها شروع به ساختن عروسک هایی به اندازه واقعی افرادی که دیگر نبودند، کرد و آن‎ها را در هر سوی این روستا قرار داد.

روستای عروسکی ژاپن

تسوکیمی  ایده ساخت عروسک را  وقتی در حال ساختن مترسک برای مزرعه سبزیجاتش بود کشف کرد؛ زیرا یکی از مترسک‎ها، به نظر او شبیه پدرش بود و همین ایده ذهن او را برانگیخت.

در طول ۱۲ سال، تسوکیمی بیش از ۴۰۰ عروسک روی پایه چوبی ساخته و با روزنامه، نی و پارچه آن‎ها را پوشانده و حجم داده و سپس لباس های قدیمی و مناسب بر تن آن‎ها کرده است.

روستای عروسکی ژاپن

تسوکیمی باید در طول روز به آن‎ها توجه کند و مراقب این دوستان عروسکی خود باشد تا در معرض آفتاب و باران قرار نگیرند. این عروسک‎ها گردشگران بی‎شماری به روستای عروسکی جذب می‎کنند. روستای  ناگورو  هم‎اکنون فقط  ۳۵ نفر جمعیت دارد!

 

برای خواندن مطالب روزآمد و گوناگون از مجله دلتا، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، دیدن کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

ملبورن؛ شهر چهارفصل استرالیا

عمده شهرت شهر زی به دلیل مسیرهای مختلف، تفاوت‌های فرهنگی، رستوران‌هایی با قیمت‌های مختلف و…