خانه گوناگون روستای عروسکی ژاپن ؛ ساخته بانوی 70 ساله!

روستای عروسکی ژاپن ؛ ساخته بانوی 70 ساله!

۰
0
95
عروسک‎ها همه جای روستای عروسکی حضور دارند و تعداد آن ها 10 برابر ساکنان واقعی دهکده است.
روستای عروسکی

روستای عروسکی ژاپن ؛ ساخته بانویی 70 ساله است. وقتی به این روستای جالب وارد می‎شویم؛ تمام ساکنان عروسکی آن را در جاهای مختلف می‎بینید. تعدادی از آن‎ها با لباس‎های روشن جلوی یک مغازه جمع هستند، بعضی با لباس‎های زمستانی در ایستگاه اتوبوس منتظرند، پیرزن ها کنار جاده نشسته و به مزارع زل زده‎اند. عروسک‎ها همه جا هستند و تعداد آن ها 10 برابر ساکنان واقعی روستا است.

روستای ناگارو در جزیره جنوب غربی شیکوکو در ژاپن، ساکنان زیادی داشته؛ اما در طول سال‎ها، جمعیت آن به علت مهاجرت جمعیت جوان برای پیدا کردن کار و زندگی بهتر به شهرها، بسیار کاهش یافته است و تنها جمعیت پیر در آن باقی مانده‎اند.

روستای عروسکی ژاپن

قصه ساخت روستای عروسکی

خانم «آیانو تسوکیمی» پس از چند دهه زندگی در کلانشهر اوزاکا به خانه‎اش در ناگورو بازگشت. او از این‎که زادگاه خود را شبیه شهر ارواح می‎دید بسیار غمگین شد؛ زیرا بیشتر دوستان او از دنیا رفته بودند. به همین دلیل برای یادبود آن‎ها شروع به ساختن عروسک هایی به اندازه واقعی افرادی که دیگر نبودند، کرد و آن‎ها را در هر سوی این روستا قرار داد.

روستای عروسکی ژاپن

تسوکیمی  ایده ساخت عروسک را  وقتی در حال ساختن مترسک برای مزرعه سبزیجاتش بود کشف کرد؛ زیرا یکی از مترسک‎ها، به نظر او شبیه پدرش بود و همین ایده ذهن او را برانگیخت.

در طول 12 سال، تسوکیمی بیش از 400 عروسک روی پایه چوبی ساخته و با روزنامه، نی و پارچه آن‎ها را پوشانده و حجم داده و سپس لباس های قدیمی و مناسب بر تن آن‎ها کرده است.

روستای عروسکی ژاپن

تسوکیمی باید در طول روز به آن‎ها توجه کند و مراقب این دوستان عروسکی خود باشد تا در معرض آفتاب و باران قرار نگیرند. این عروسک‎ها گردشگران بی‎شماری به روستای عروسکی جذب می‎کنند. روستای  ناگورو  هم‎اکنون فقط  35 نفر جمعیت دارد!

 

برای خواندن مطالب روزآمد و گوناگون از مجله دلتا، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، دیدن کنید.

بیشتر ببینید در گوناگون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.