خانه دکوراسیون طریقه استفاده درست از کاغذ دیواری در خانه

طریقه استفاده درست از کاغذ دیواری در خانه

۰
0
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید در زمان اندک و با کمترین هزینه بخشی از خانه‎تان را تغییر دهید، در این صورت ما استفاده از کاغذ دیواری را به شما پیشنهاد می‎کنیم.
کاغذ دیواری

در گذشته برای ساخت و ساز و یا بازسازی دیوار خانه‎ها تنها از گچ سفید یا رنگ استفاده می‎شد، اما از زمانی‎که کاغذ دیواری ‎ها وارد بازار شدند خانه‎ها شکل و شمایل متفاوتی به خود گرفتند. کاغذهایی با طرح و رنگ متفاوت که علاوه بر زیبا کردن منازل به سرعت ترمیم و بازسازی ساختمان‎ها نیز افزودند. اما در این میان باید با طریقه استفاده درست و اصولی از این کاغذها آشنا شده و بدانیم چه نوع طرح و جنسی از این کاغذها برای استفاده در خانه‎مان مناسب است.

کاغذ دیواری پوستری

در انتخاب کاغذ مناسب برای اتاق بچه‎ها می‎توانید از رنگ‎های شاد و روشن و طرح‎های متنوع عروسکی استفاده کنید. کاغذ دیواری پوستری یکی از پرکاربردترین نوع از این کاغذ‎ها است که در اتاق کودکان نیز کاربرد بسیاری دارد. فقط باید توجه داشته باشید که با استفاده بیش از اندازه این طرح‎ها آرامش اتاق کودکتان را از بین نبرید.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری پذیرایی

اگر سقف خانه‎تان کوتاه و متراژ فضای زندگی‎تان کم است می‎توانید با انتخاب کاغذهایی که طرح عمودی دارند، دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حس را القا کنید که انگار سقف و فضای داخلی خانه بزرگتر است. اما اگر خانه‎تان کم عرض است باید عکس شیوه قبلی اقدام کنید. یعنی با استفاده از کاغذ دیواری با طرح های افقی، می‎توانید خانه را وسیع‎تر و پهن تر از آنچه که هست، نشان داده و در عین حال ارتفاع بین سقف و کف را کمتر نشان دهید. همچنین استفاده از کاغذ دیواری با طرح های شلوغ و گُل دار برای خانه‎های بزرگ و کاغذ دیواری های ساده و روشن برای خانه‎های کوچک مناسب‎تر هستند؛ بنابراین شما می‎توانید با استفاده درست از کاغذ دیواری‎ها فضای خانه‎تان را به بهترین شکل ممکن تغییر دهید.

کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری طرح دار

خطوط قطری، مربعی و زیگزاگ جزو آن دسته از خطوطی هستند که می‎توانند محیط را زنده و پویا جلوه دهند. چنین طرح‎هایی به عنوان طرح‎های انرژی زا شناخته می‎شوند؛ بنابراین می‎توانید با انتخاب و نصب کاغذ دیواری هایی که چنین ویژگی‎هایی دارند به شاداب بودن محیط زندگی‎تان بیفزایید.

کاغذ دیواری اتاق خواب

هماهنگی بین کاغذ دیواری و اشیا منزل

توجه داشته باشید که هماهنگی بین بافت و رنگ کاغذ دیواری با دیگر زیر مجموعه ها مانند مبلمان، میز و صندلی و… از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین منظور پیشنهاد می‎کنیم تا برای زیبایی و جذابیت بیشتر به هماهنگی اقلام ذکر شده حتما دقت کنید. همچنین بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، مطالعه‎ای کوتاه درباره‎ی تاثیر رنگ ها بر محیط و موارد استفاده‎شان در مکان‎های مختلف داشته باشید تا بتوانید با انتخابی مناسب بهترین گزینه را برای خانه خود به ارمغان بیاورید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری  و دکوراسیون، به مجله دلتا مراجعه کنید.

 • فضای زیر پله

  استفاده هوشمندانه از زیر پله

  اگر در فضای داخلی یا خارجی خانه خود پلکان دارید و زیر آن بلااستفاده مانده است، باید بدانید…
 • انواع پرده آشپزخانه

  پرده آشپزخانه و انواع آن

  آشپزخانه قلب خانه شمااست و دکوراسیون آن بسیا مهم است. برای آنکه چیدمان آن‌را تکمیل و زیبا …
 • تزیین ورودی خانه

  تزیین ورودی خانه

  اگر خانه شما، کتابی است که سطرسطر آن‌را خود و با سلیقه خود نوشته‌اید، ورودی آن همانند مقدم…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

استفاده هوشمندانه از زیر پله

اگر در فضای داخلی یا خارجی خانه خود پلکان دارید و زیر آن بلااستفاده مانده است، باید بدانید…