خانه گوناگون خانه خورشیدی تهران ؛ حمایت از محیط زیست (+ویدئو)

خانه خورشیدی تهران ؛ حمایت از محیط زیست (+ویدئو)

۱
0
خانه خورشیدی تهران ؛ در محیطی سالم و به‎صورت خودکفا ساخته شده است. پنل‎های نصب شده در آن، پس از گرفتن انرژی خورشید، موجب تولید برق و حرارت می‎شوند.
خانه خورشیدی تهران

خانه خورشیدی تهران ؛ به منظور حمایت از محیط زیست و آسودگی خاطر طبیعت و ایجاد هوای پاک ساخته شده است. به گزارش اختصاصی مجله دلتا، نزدیک به  30 درصد از آلودگی هوای تهران مربوط به تأسیسات واحدهای مسکونی است؛  زیرا استفاده از سوخت‎های فسیلی ایجاد آلایندگی می‎کند. در این میان صرفه‎جویی در مصرف انرژی، نه تنها از لحاظ کاهش هزینه‌های مصرفی مفید است، بلکه با عایق‎بندی و استفاده بهینه از انرژی‌های خورشیدی و به‎کارگیری فناوری‌های روزدنیا، می‎توان از آلودگی هوا و محیط زیست جلوگیری کرد.

خانه خورشیدی تهران ؛ در محیطی سالم و به‎صورت خودکفا ساخته شده است. پنل‎های نصب شده در آن، پس از گرفتن انرژی خورشید،  توسط یک ژنراتور داخلی به انرژی برق تبدیل شده و می‎تواند در خانه استفاده شود.

باتوجه به شمار قابل توجه روزهای آفتابی در شهر تهران، ( میانگین 260-250 روز در سال )، از انرژی خورشیدی برای تأمین برق و حرارت و آب گرم مصرفی این خانه بهره گرفته شده است. این انرژی در باطری‎ها ذخیره می‎شود و حتی روزهایی که آفتابی نیست، می‎توان از آن استفاده کرد.

خانه خورشیدی تهران

 در ساخت دیوارهای این خانه خورشیدی از سنگ‎های رودخانه و از کاهگل نیز که خاصیت عایق دارد، در محیط داخل خانه استفاده شده و به‎طور کامل با محیط زیست و طبیعت هماهنگ است.

در کشورهای اروپایی با این‎که روزهای آفتابی بسیارکم است، اما استفاده از این روش چندین سال است که در صنعتِ ساختمان‎سازی رایج است. حتی در کشورهای همسایه نظیر ترکیه نیز از انرژی خورشیدی استفاده می‎کنند. بر این اساس، با توجه به  شرایط مناسب اقلیمی کشورمان، زمینه بسیار مساعد و بهتری برای استفاده از انرژی خورشیدی وجود دارد.

 از طرفی افزایش جمعیت و تمام شدن منابع انرژی فسیلی و پیامدهای زیست‌‎محیطی حاصل از به‎کارگیری انبوه سوخت‌های فسیلی و انتشار کربن، ضرورت بهره‌گیری از انرژی خورشیدی درساختمان‎ها را دوبرابر می‎کند. حدود 40 درصد از کلّ مصرف انرژی در ایران به ساختمان‎ها اختصاص دارد و این میزان مصرف انرژی در مقایسه با کشورهای پیشرفته تقریباً سه برابر است.

 

برای خوانش مطالب گوناگون و تازه از  مجله دلتا دیدن کنید.

 • اسب شناور

  اسب شناور دریایی

  به عنوان یک  رویکرد جدید در معماری و توسعه در دبی، طراحی غیر متعارف خانه‎ای برای تعطیلات د…
 • خانه لجبازی

  خانه‌ سازی فقط برای لجبازی!

  خانه کینه، خانه ای است که برای عصبانی کردن و لجبازی با همسایه و یا مالک بخشی از خانه ساخته…
 • اینستاگرام

  اینستاگرام شما را پولدار می کند!

  در ذهن شما چه می‎گذرد؟ قطعا یکی از ترفندهای پولدار شدن، استفاده از فضای مجازی به ویژه اینس…
بیشتر ببینید در گوناگون

یک نظر

 1. دوست

  ۱۳ اسفند، ۱۳۹۷ در ۵:۲۶ ب.ظ

  خوب بود. ممنون.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.